سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

دعای ندبه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

دعای ندبه

 

دعای ندبه را می توان جالب ترین، جامع ترین و پرسوزترین دعاها دانست که دلسوختگان و شیفتگان حضرتش در بامدادان هر جمعه، در هر شهر و روستا، دور هم گرد آمده با سوز و گداز خاصی این دعا را می خوانند و با محبوب دلشان راز دل می گویند.

نغمه های خوش ˈالحان یابن الحسنˈ که در فضایی بسیار روحانی و نورانی طنین می اندازد، فرشتگان هفت آسمان را گواه می گیرند که از درازی شب ظلمانی غیبت به ستوه آمده اند و در اشتیاق فرا رسیدن صبح امید ثانیه شماری می کنند.

از ویژگی های بارز این دعا می توان به معارف والا، حقایق درخشان، معانی روشن و مطالب ژرف اشاره کرد که با بیانی شیوا، منطقی گیرا و عباراتی بسیار بلند و فصیح حقایق تابناک و دقایق درخشان سرچشمه زلال ولایت، خاندان عصمت و طهارت، حضرات ائمه معصومین، علیهم السلام را بیان می کند.

این برنامه به پخش دعای پرفیض ندبه اختصاص دارد که هرهفته جمعه ساعت 6:20 صبح با حضور پرشور مردم ولایتمدار به خصوص جوانان و کارمندان ادارات استان با همکاری هیات سائلین الحسین در مهدیه امام خمینی بوشهر و شهرستان های استان به صورت ضبطی و زنده برگزار می گردد . این برنامه با سخنرانی سخنرانان مذهبی شروع و با تلاوت دعای ندبه توسط مداحان برجسته استان به پایان می رسد .

Loading the player...
سال تولید: 1394
عوامل تولید:

تهیه کننده : عبدالحسین هنرمند

تصویربردار : احسان البرزی

دستیار تهیه : علی زارعی