سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

دشمنان انقلاب سپاه و بسیج را سدی محکم در برابر خود می‌بینند - نمایش محتوای خبر

 

 

دشمنان انقلاب سپاه و بسیج را سدی محکم در برابر خود می‌بینند

دشمنان انقلاب سپاه و بسیج را سدی محکم در برابر خود می‌بینند

دشمنان انقلاب سپاه و بسیج را سدی محکم در برابر خود می‌بینند

 

امام جمعه موقت بوشهر گفت: سپاه پاسداران و بسیج مستضفان مجموعه‌ای از انسان‌های با اعتقاد بالا در برابر تهدیدات دشمنان ایستاده‌اند بگونه‌ای که دشمنان نظام اسلامی سپاه و بسیج را سدی در برابر خود می‌بینند.

حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه ریشه‌های دینی  سبب تقویت بصیرت انسان می‌شود اظهار داشت: توجه به سبک زندگی دینی اجتماعی انسان مسلمان از تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی است که باید این سبک در زندگی مسلمانان حاکم شود.

وی با تاکید بر حاکم شدن فرهنگ تحمل مخالف در جامعه افزود: تحمل مخالف یکی از زیرشاخه‌های سبک زندگی اسلامی است که باید در جامعه اسلامی فرهنگ سازی شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با اشاره به اعمال ماه رجب و اعیاد این ماه افزود: ماه‌های رجب، شعبان و رمضان از بهترین ماه‌های خداوند متعال است که مسلمانان باید از این ماه‌های با فضیلیت بهره کافی را ببرند.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه ماه شعبان منصوب به پیامبر گرامی اسلام است بیان کرد: تعبیر شده که روزه‌داری و پرداخت صدقه مستحبی در ماه شعبان دارای ثواب الهی است.

دشتی با تاکید بر توجه به مناجات شعبانیه افزود: مناجات شعبانیه انسان‌ها را آماده میهمانی ماه خدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در ماه شعبان  بر دادن صدقه، گفتن ذکر و صلوات تاکید شده بیان کرد: ماه شعبان ماه دعا، مناجات و نیایش بندگان و ماه ورود به مهمانی خدا است که قرائت دعا و مناجات‌های متعددی همانند مناجات شعبانیه از سوی ائمه اطهار(ع) تاکید شده است.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه قرائت دعا و مناجات ارتباط معنوی انسان را با خدا برقرار و به پروردگار نزدیک می‌کند افزود: دادن صدقه، ذکر، صلوات و روزه گرفتن از دیگر اعمال  ماه شعبان است که باید از فضلیت‌های این ماه حداکثری بهره‌برداری برای ورود در ماه رمضان شود.

دشتی با تبریک ولادت امام حسین(ع) و گرامیداشت روز پاسدار، پاسداران را از انسان‌های با اعتقاد بالا، خودگذشته و ایثارگر دانست و خاطر نشان کرد: سپاه پاسداران متشکل از انسان‌هایی با ایمان و اعتقاد بالا هستند که برای انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف زحمات زیادی کشیده‌اند بگونه‌ای که امام راحل فرمودند که سپاه برای رفع تهدیدهای انقلاب باید محفوظ بماند.

وی،  با بیان اینکه نیروهای سپاه پاسداران و بسیج مستضعفان در برابر تهدیدات دشمنان ایستاده‌اند افزود: ارزش و منزلت سپاه بسیار بالا و دارای جایگاه مهمی است و حتی قداست خون شهدا همچنان در مجموعه سپاه جاری است.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه دشمنان انقلاب سپاه و بسیج را سدی محکم در برابر خود می‌بینند گفت: دشمنان داخلی و خارجی نظام اسلامی ایران نخستین سد محکم مقابل خود را سپاه پاسداران و بسیج مستضعفان می‌بینند.

دشتی با بیان اینکه قداست و محبوبیت سپاه روز افزون است تصریح کرد: قداست و محبوبیت  سپاه  روز افزون است و هر چه تبلیغ منفی علیه این مجموعه با ارزش باشد، بر محبوبیت آن می‌افزاید.

وی با اشاره به اینکه انقلابی بودن و انقلابی ماندن از تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی است افزود: معظم‌له روی موضوع انقلابی بودن و انقلابی ماندن برای تمامی مجموعه‌ها تاکید کردند چراکه انقلابی ماندن نه تنها سبب افزایش بصیرت می‌شود بلکه در برابر  تفکرات ضد انقلابی ایستادگی می‌شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت هفته جمعیت هلال احمر، این هفته را یادآور مجموعه‌های خدمت‌گذار برای رسیدگی به مردم آسیب دیده و بحران دیده دانست و گفت: ریشه خدمتگذاری جمعیت هلال احمر بر مبنای دینی است چراکه اسلام بر رسیدگی بر مظلومان و دردمندان تاکیدات فراوانی کرده است.

امام جمعه موقت بوشهر با قدردانی از خدمات ارزنده جمعیت هلال احمر در توجه به آسیب دیدگان خاطرنشان کرد: خود گذشتگی و رسیدگی به بحران‌زدگان از سوی امدادگران هلال احمر در بحران‌های سیل، زلزله و دیگر وقایع ستودنی است.

دشتی افزود: امدادگران هلال احمر بدون هیچ چشم‌ وداشتی و با انگیزه در خدمات رسانی به مردم تلاش می‌کنند و خدمات این ایثارگران که مرز هم نمی‌شناسد نشان از وقف کرده خود در رسیدگی به انسان‌های آسیب دیده و مظلوم است.