جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

دستگیری تفنگداران آمریکایی نقشه دشمن برای تضعیف ایران را درهم شکست - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری تفنگداران آمریکایی نقشه دشمن برای تضعیف ایران را درهم شکست

دستگیری تفنگداران آمریکایی نقشه دشمن برای تضعیف ایران را درهم شکست

دستگیری تفنگداران آمریکایی نقشه دشمن برای تضعیف ایران را درهم شکست

 آیت الله صفایی بوشهری امروزدر دیدار فرماندهان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه مستقر در استان بوشهرگفت: سال گذشته برای ایران اسلامی، سپاه، منطقه دوم نیروی دریایی سپاه و استان بوشهر سال افتخار بود و منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با هوشمندی و مهارت و آمادگی لازم توانستید در یکی از حساس ترین برهه های تاریخ سیاسی ایران کاری کنند که تمامی توطئه های دشمن نقش برآب شود.

وی اضافه کرد: عمق شکوه و عنایت خدا و حماسه ای که منطقه دوم نیروی دریایی سپاه آفرید و تاریخ سیاسی ایران را در آن برهه متحول کرد، هنوز کشف نشده و اینکه مقام معظم رهبری فوق العاده خوشحال شدند به همین خاطر بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه آمریکا بیش از 36 سال از ابتدای انقلاب تاکنون تلاش کرد ما را در چنین برهه زمانی دچار تضعیف، تخفیف و انزوا و در تنگنای سیاسی قرار دهد، ادامه داد: آمریکا و کشورهای اقماری آن بعد از برجام کوشیدند که ایران را خلع سلاح سیاسی کنند و در شرایط بسیار بد اقتصادی قرار دهند که برای برون رفت، چاره ای جز پذیرش و تسلیم در برابر آمریکا و انگلیس و کشورهای اروپایی نداشته باشد.

صفایی بوشهری بیان کرد: آنها می کوشیدند که بعد از برجام، ایران را در جغرافیای جهان اسلام به مرز آخرین و ضعیف ترین کشور برسانند و برای این کار برنامه ریزی هایی که داشتند، طوریکه کشوری مانند جیبوتی و عربستان و حتی سودان شمالی برای ایران خط و نشان می کشیدند.

صفایی بوشهری اظهار داشت: با این همه فشار از سوی جهان استکبار، اما یک باره منطقه دوم نیروی دریایی سپاه عظمتی آفرید که گذشته از اینکه، تضعیف تدریجی که آمریکا در نظر داشت حاصل نشد بلکه اقتداری بر اقتدار ایران افزوده شد که نه تنها در تاریخ ایران بلکه در تاریخ جهان ماندگار شد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: این اقتدار بخاطر ایمان، توکل، مهارت در منابع انسانی، استفاده بهینه از تجهیزات، آشنایی کافی و کامل از منطقه دریایی و آن شجاعت ولایتمدارانه ای است که نیروهای دریایی سپاه دارند.

امام جمعه بوشهر در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به موضع گیری های اخیر آمریکا و کشورهای اروپایی درارتباط با برنامه دفاعی موشکی ایران و نامه اعتراضی آنها به دبیر شورای امنیت سازمان ملل و درخواست بازگشت تحریم ها از سوی آنها گفت: تاکنون در این مدت هیچ تحریمی از سوی آمریکا برداشته نشده که بخواهد برگردد و حتی بر کشورهای دیگر نیز فشار می آورد که با ایران همکاری نکنند و این ماهیت واقعی آمریکاست.

وی افزود: جوهره انقلاب اسلامی ایران، نفی جهان استکبار و مخالفت با ظلم است، در صورتی که آمریکا و کشورهای هم پیمان با آن، ظالم هستند و بدون ظلم نمی توانند حیات داشته باشد.

صفایی بوشهری با اشاره به اینکه ایران یک کشور مستقل و مخالف ظلم و خواهان بیداری جهانی و اسلامی است، تصریح کرد: آمریکا و جهان استکبار ایران را رها نمی کنند و این ساده اندیشی سیاسی و بلکه سفاهت سیاسی است که بگوییم با برجام فضا را برای ما باز می کنند و اقتصاد متحول می شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار کرد: به آمریکا نمی شود اعتماد کرد و اگر هم از طریق برجام برخی از تحریم ها را برداشتند، به بهانه دیگر همان تحریم ها یا مشابه آن را دوباره اعمال می کنند.

وی بیان کرد: هدف آنها تضعیف و نابودی سپاه پاسداران و نیروهای مسلح ایران، ایجاد فتنه سیاسی در کشور، نابودی توسعه علم و فنآوری، از بین بردن فرهنگ دینی و ملی در ایران و تسلیم شدن در برابر آمریکاست.

صفایی بوشهری با بیان اینکه در صحنه بین المللی در عرصه های مختلف باید با اقتدار حضور پیدا کنیم، تأکید کرد: نباید کوچکترین توقفی در تولید و خودکفایی صنایع نظامی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه دراستان بوشهر با بیان اینکه در عرصه اقتصاد تنها راه پیشرفت، اقتصاد مقاومتی است، ادامه داد: اقتصاد مقاومتی یعنی مدیریت دانش بنیان اقتصاد متکی به منابع سرزمینی و انسانی داخلی، بدون نیاز به کالاهای استراتژیک خارجی با نگاه برونی که بر اقتصاد بین الملل تسلط پیدا کنیم و این نگاه مقام معظم رهبری است.

وی یادآورشد: ایران در عرصه اقتصاد کشور مقتدری است و اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد ما نباید متأثر از اقتصاد جهان باشد بلکه اقتصاد جهان باید متأثر از اقتصاد ما باشد.