جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

دستگیری تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس تجلی غلبه ایمان بود - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس تجلی غلبه ایمان بود

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دستگیری تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس از سوی جوانان نیروی دریایی سپاه تجلی غلبه ایمان بود.

دستگیری تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس تجلی غلبه ایمان بود

 

 سردارسرتیپ پاسدار حسین سلامی روز چهارشنبه در آیین سالگرد دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی در خلیج فارس افزود: با این اقدام غرورآفرین نیروی دریایی سپاه، دشمن نتوانست در بعد نظامی و سیاسی هیچ عکس العملی از خود نشان دهد.
وی اضافه کرد: با این اقدام جوانان ایرانی سلاح ها از کار افتاد، اعتماد به نفس دشمن از بین رفت و خداوند نصرت الهی را نازل کرد.
سلامی اظهار کرد: افتخار جمهوری اسلامی دراین واقعه بخاطر تاکتیک ها و تجهیزات نیست بلکه به دلیل داشتن انسان هایی با داشتن روحیه جهاد با قلبشان می جنگند و از هیچ چیزی نمی هراسند.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بوشهر در تاریخ مجاهدتهای ضد استعماری ملت ایران جایگاه درخشان و منحصر به فردی دارد و مدفن متجاوزان انگلیسی و گورستان آرزوهای آنان بوده است.
وی افزود: استان بوشهر به تنهایی برای دفن آرزوهای انگلیس و آمریکا کافی است و در این زمینه نیازی به استانهای دیگر نیست.
سلامی گفت: استان بوشهر مدفن هرتجاوزگر و هر قدرتی است که بخواهد تعرضی حتی به غیرعمد به این سرزمین داشته باشد و این یک شرف و افتخاری جاودانه برای مردمان این دیار است.
وی افزود: حماسه 22دی بیانگر ایمان و اراده ملت، عزم و اراده رهبرمعظم انقلاب است که شجاعت را در پیکره و جان فرزندان این سرزمین قرارداد و شجره سترگی ازمقاومت، ایستادگی و ثبات قدم را ایجاد کرد.
سلامی با اشاره به اینکه ابعاد تاکتیکی حماسه 22 دیماه کوچک بود، بیان کرد: هرچند نیروی دریایی سپاه برای شکست دادن هیمنه کامل استکبار دردریا تشکل و دستگیری چند تفنگدار آمریکایی درشان این نیرو نبود اما این حماسه بیانگرشجاعت سیاسی بالای مردم این سرزمین است.
وی یادآور شد: حماسه 22 دی ماه بیانگر تراکم اراده ملت ایران برای دفاع از آرمانهای خویش در مقابل تجاوز دشمن است و ثابت کرد که ملت ایران از قدرتهای به ظاهر بزرگ دنیا نمی هراسد.
سلیمی افزود: جهان بینی ملت ایران در زمینه دستگیری تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس خواست خداست که با عمل به هنگام جوانان این سرزمین و با غلبه ایمان بر سلاحهای پیشرفته نظامی به ثمر رسید.
وی با بیان اینکه ما درمسیر ساختن تاریخی پرافتخار برای کشور و جهان اسلام قرار گرفته ایم گفت: واقعه ها، حادثه ها و نبردها سازندگان اصلی شخصیت و هویت یک ملت به شمار می روند.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: ملت ایران با حرکت پیامبر گونه امام راحل وبه برکت انقلاب اسلامی از گورستان جهل مدرن بیدار و قیامت واقعی ایجاد و این نقطه آغازی برای ایران و جهان اسلام بود.
وی گفت: با این اقدام امام راحل و پرچمداری رهبرمعظم انقلاب اسلام زنده و فضای جهادی بزرگی برای مسلمانان فراهم شد.
سلیمی یادآور شد: در شرایطی که اسلام ظهور مجددی یافت و مسلمانان فرش قرمزی برای اسعتمارگران پهن نمی کردند، دشمن هر روز به زوال نزدیکتر می شد. 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر نیز گفت: حماسه دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی به دست سرداران و بزرگمردان اسلام و ایران تمام تفکرخام اندیشان سیاسی جهان را بر هم ریخت.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: بعد از مذاکرات برجام و توافق های صورت گرفته بسیاری از خام اندیشان سیاسی اینگونه فکر کردند که ایران اسلامی در موقعیتی است که می توان همه عملیاتهای تضعیف را علیه آن عملی کرد.
وی اضافه کرد: در این ارتباط به همه نیروهای طراح در جهان دستورعملیات تضعیف نظام جمهوری اسلامی صادر شد.
صفایی بوشهری گفت: به همین دلیل همه کشورهای وابسته و مجامع بین المللی پروژه تضعیف ایران در پسابرجام را در دستور کار خود قرار دادند و برخی کشورهای مرتجع منطقه نیز به فکر بازگرداندن درخواست های قدیمی خود افتادند.
وی بیان کرد: تهاجم های نظامی به عراق، سوریه و یمن افزایش یافت و در مجامع نرم سیاسی محکومیت ها و فشارهای تحریمی شدت گرفت.
صفایی بوشهری اظهار کرد: در این شرایط که دشمن می خواست در پسا برجام به ایران ضربه بزند با تدبیرخداوند و رهبرمعظم انقلاب، تفنگ داران آمریکایی به سمت آبهای مرزی منحرف و با دستگیری آنان تمام پروژه های تضعیف دشمن در پسابرجام با شکست روبرو و قدرت ایران دو چندان شد.
وی با بیان اینکه تدبیر خدا بالاتر از همه تدبیرهاست گفت: ایران اسلامی ازهیچ قدرتی نمی هراسد و حماسه نیروی دریایی سپاه پروژه تضعیف را به پروژه تقویت بین المللی ایران تغییر داد و امروز جمهوری اسلامی ایران در نهایت اقتدار قرار دارد.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه حماسه 22 دی سال 94 نیروی دریایی سپاه برگ زرینی برای تاریخ جهان و اسلام بود گفت: ایران چون به خدا متصل است، ابر قدرت است و هیچ ابر قدرتی را به رسمیت نمی شناسد.
فرماندهی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: دستگیری تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس کاری خدایی بود.
سردار علی رزمجو افزود: حماسه رئیسعلی دلواری و درگیری رو در رو با استکبار جهانی در خلیج فارس در 22 دی 94 باردیگر تکرار شد و هیمنه این قدرتهای پوشالی را در هم شکست.
در این آیین ساخت اولین سریال تلویزیونی دفاع مقدس در خلیج فارس با نام ' مردان نادر ' آغاز شد.