جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

دریانوردان بوشهری از دریا‌روی در خلیج فارس بپرهیزند‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

دریانوردان بوشهری از دریا‌روی در خلیج فارس بپرهیزند‌

دریانوردان بوشهری از دریا‌روی در خلیج فارس بپرهیزند‌

دریانوردان بوشهری از دریا‌روی در خلیج فارس بپرهیزند‌

نادر شفی‌خدایی در گفت‌وگو با خبرنگاران از وقوع پدیده گردو غبار در آسمان استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با گرد و غبار و گاهی کاهش دید و از عصر امروز همراه با وزش باد و گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

وی ،جهت باد در استان بوشهر را شمال غربی تا غربی دانست و تصریح کرد: سرعت وزش باد در استان بوشهر بین 10 تا 36 کیلومتر در ساعت  است که از عصر امروز جهت باد شمال غربی تا شمال با سرعت 20 تا 46 کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با هشدار در زمینه متلاطم شدن آب‌های خلیج فارس در استان بوشهر خاطر نشان کرد: با توجه به وزش باد شدید شمال غربی، از عصر امروز تا سه‌شنبه ارتفاع موج دریا خلیج فارس در استان بوشهر  افزایش می‌یابد.

شفی‌خدایی  از افزایش ارتفاع موج دریا در استان بوشهر به بیش از 2 متر خبرداد و تصریح کرد: سرعت وزش باد بر روی خلیج فارس استان بوشهر فردا دوشنبه به بیش از 50 کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج در این آبراه به بیش از دو متر پیش بینی شده است.

وی، از دریانوردان به ویژه صاحبان شناورهای کوچک و صیادی سبک مانند قایق‌ها خواست در این مدت از دریاروی بپرهیزند.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به پیش بینی 24 ساعته وضعیت دریایی استان بوشهر خاطر نشان کرد: جهت باد در استان بوشهر شمال غربی تا غربی با سرعت 10 تا 36 کیلومتر در ساعت و از عصر امروز شمال غربی تا شمال با سرعت 20 تا 46 کیلومتر در ساعت است.

شفی‌خدایی، ارتفاع موج دریا در خلیج فارس را 90 تا 150 سانتیمتر و از امشب 120 تا 240 سانتیمتر دانست.