سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

دریافت حقوق‌های نجومی ظلم اقتصادی به جامعه است - نمایش محتوای خبر

 

 

دریافت حقوق‌های نجومی ظلم اقتصادی به جامعه است

امام جمعه بوشهر گفت: دریافت حقوق‌های نجومی ظلم اقتصادی به جامعه است که برای جلوگیری از بروز این نوع ظلم‌ها باید قانون مانع از دریافت حقوق‌های نجومی تدوین و تصویب شود.

دریافت حقوق‌های نجومی ظلم اقتصادی به جامعه است

 

 آیت‌الله  صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با اشاره به اینکه حکم عفاف و حجاب یک حکم الهی است اظهار داشت: فرهنگ عفاف و حجاب آنقدر مهم است که خداوند متعال در ابتدا آنرا به پیامبر بزرگ اسلام ابلاغ می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه رعایت عفاف و حجاب سبب حرمت و صیانت از جامعه می‌شود گفت: توجه به فرهنگ عفاف و حجاب که حکم خداوند متعال است سبب حفاظت و صیانت از فضای جامعه و زندگی می‌شود.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه عفاف به معنای مواظبت کردن از خویش برای جلوگیری از روی آوردن به ابتذال است خاطر نشان کرد: رعایت عفاف در جامعه سبب جلوگیری از لغزش‌های انسان در جامعه و زندگی می‌شود.
صفایی بوشهری با بیان اینکه عفاف و حجاب در تمامی ادیان الهی وجود دارد تاکید کرد: باید در این زمینه با نگاه الهی کارهای فرهنگی و مدیریتی با برنامه‌ریزی صحیح در تمامی لایه‌های جامعه انجام شود تا جامعه دچار آسیب‌ نشود.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه از هم پاشیدگی حریم خانواده از برنامه‌های صهیونیست بین‌الملل است گفت: صهیونیست بین‌الملل در راستای  از بین بردن عفاف و حجاب در جامعه درصدد از هم پاشیدن حریم خانواده و جلوگیری از صیانت خانواده است.
خطیب نماز جمعه بوشهر راه‌اندازی برنامه‌های ماهواره‌ای مبتذل را در راستای تحقق اهداف استکبار جهانی و رژیم صهیونیست بین‌الملل دانست و افزود: تولید و پخش برنامه‌های مبتذل از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای از سیاست‌های مهم دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی است تا با از بین بردن کانون گرم خانواده، بی بندواری و ابتذال و طلاق در جامعه رواج دهند.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه تولید و پخش برنامه‌ شبکه‌های ماهواره‌ای خدمت به مردم نیست گفت: آنان با نیت از بین بردن فرهنگ اسلامی و شکست انقلاب اسلامی این برنامه‌ها به جامعه ارائه می‌دهند تا شکست مسلمانان مانند حادثه اندولس روی دهد.
صفایی بوشهری با تاکید بر احساس مسئولیت همگانی برای رواج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه بیان کرد: همه مسئولان در یک فضای پر از معرفت، فرهنگ، مدیریت و خانواده‌ها در عرصه تربیت به فرهنگ عفاف و حجاب که حکم الهی است توجه  و احساس مسئولیت کنند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: در صورت بی توجهی به فرهنگ عفاف و حجاب، فرهنگ ابتذال در جامعه حاکم می‌شود و ضمن شکست حریم خانواده، دشمن به اهداف خود  دست می‌یابد.
صفایی بوشهر تاکید کرد: در این راستا باید به عبرت‌های اجتماعی و تاریخی توجه و این عبرت‌ها در عرصه‌های مختلف بکار برده شود.
خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به عدالت اقتصادی در جامعه گفت: تمام ظرفیت‌های اقتصادی جامعه باید بصورت عدالت در اختیار همگان قرار گیرد و این ظرفیت‌ها نباید در اختیار افراد خاصی باشد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه یکی از شعارهای نظام اسلامی ایران توسعه عدالت اقتصادی است تاکید کرد: متاسفانه در برخی موارد مشاهده می‌شود توسط افرادی خاص عدالت اقتصادی رعایت  نمی‌شود و این در حالی است که در جامعه اسلامی باید این عدالت در جامعه حاکم باشد.
صفایی بوشهری با بیان اینکه درجامعه اسلامی جایی برای ظلم اقتصادی، رانت‌خواری، سوء استفاده اقتصادی و نابرابری وجود ندارد گفت: هر فردی در هر پستی باید  طبق قانون متناسب با فعالیتش دریافتی داشته باشد و با ظلم‌پروری و رانت‌خواری و زیاده‌خواهی  باید برخورد قاطع شود.
امام جمعه بوشهر به حقوق‌های نجومی برخی افراد جامعه پرداخت و با بیان اینکه باید با این افراد اندک جامعه برخورد قاطع شود افزود: عدم نظارت کافی، سوء مدیریت و توجه نکردن به هشدارهای مسئولان نظام، خلاء قانونی و عدم برخورد با سوء استفاده کنندگان عامل بروز دریافت حقوق‌های نجومی برخی افراد می‌شود.
صفایی بوشهری با بیان اینکه دریافت حقوق‌های نجومی ظلم اقتصادی به جامعه است خاطر نشان کرد: دریافت حقوق‌های نجومی ظلم اقتصادی به جامعه است که برای جلوگیری از بروز این نوع ظلم‌ها باید قانون مانع از دریافت حقوق‌های نجومی تدوین و تصویب شود.
خطیب نماز جمعه بوشهر تاکید کرد: همه مردم جامعه و دلسوزان نظام دنبال این هستند که نباید حتی یک مورد ظلم اقتصادی در جامعه باشد.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه نباید از بیت‌المال سوء استفاده کرد گفت: افرادی که دسترسی به بیت‌المال دارند نباید از این موقعیت سوء استفاده کنند که این مهم مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با گرامیداشت سالروز تاسیس شورای نگهبان افزود: این نهاد  با تلاش‌هایی که در طول انقلاب اسلامی کرده در راستای عدالت، صیانت و نظام اسلامی است که از خدمات ارزنده نهاد شورای نگهبان قدردانی می‌شود.
صفایی بوشهری با اشاره به اینکه استکبار جهانی بدنبال تخریب و نابود کردن شورای نگهبان است تصریح کرد: آمریکا، رژیم اشغال‌گر قدس و عربستان  درصدد تخریب کردن کردن این نهاد مهم و با ارزش نظام اسلامی ایران هستند چراکه می‌دانند شورای نگهبان  حافظ نظام و صیانت از قانون الهی  و قوانین مصوبه می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تاکید کرد: باید همگان از شورای نگهبان حمایت کنند.
امام جمعه بوشهر با گرامیداشت هفته بهزیستی و تامین اجتماعی نقش این دو نهاد حمایتی و بیمه‌ای در رفع محرومیت جامعه مهم دانست و افزود: از خدمات ارزنده تامین اجتماعی و بهزیستی که در راستای رفاه  و محرومیت‌زدایی تلاش می‌کند قدردانی می‌شود.
صفایی بوشهری با محکوم کردن عملیات تروریستی در اقصی نقاط جهان گفت: مشکلات تروریستی که اکنون در اروپا مشاهده می‌شود، همین تروریست‌هایی که دست پرورده سران اتحادیه اروپا  برای از بین بردن جامعه اسلامی و خط مقاومت مورد حمایت قرار می‌گرفتند اکنون این مشکلات گریبانگیر خودشان شده است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه تروریسم دولتی مورد حمایت این کشورها بود گفت: سال‌ها مسئولان نظام اسلامی ایران به کشورهای مختلف تذکرات گوناگون داده بود که این موج زمانی به خودتان برمی‌گردد که در عربستان که حامی این تروریست‌ها بود چه مشکلاتی برای آنان ایجاد کرد و اکنون در اروپا این مشکلات مشاهده می‌شود.
صفایی بوشهری با بیان اینکه همه عملیات‌های تروریستی محکوم است افزود: این اتفاقات باید برای سیاستمداران اروپایی عبرت تاریخی باشد تا خود و جامعه خود را دچار این مشکلات نکنند.
خطیب نماز جمعه بوشهر تاکید کرد: تولید و حمایت از تروریست به نفع و سود هیچ کس نیست که این مهم در تاریخ مشاهده می‌شود چراکه هر کس چاه‌ای برای دیگری حفر کرد برای خودش مشکلی فراهم می‌کند که این مهم در عملیات‌های تروریستی مشاهده می‌شود.