سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

درخواست اخذ ضمانتنامه گمرکی در گمرک بوشهر الکترونیکی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

درخواست اخذ ضمانتنامه گمرکی در گمرک بوشهر الکترونیکی شد

مدیرکل گمرکات بوشهر گفت: فرایند درخواست اخذ ضمانتنامه گمرکی در گمرک بوشهر به عنوان نخستین گمرک در سطح کشور الکترونیکی شد.

درخواست اخذ ضمانتنامه گمرکی در گمرک بوشهر الکترونیکی شد

 

روابط عمومی گمرک بوشهر به نقل از بهنام نوروزی اعلام کرد: الکترونیکی شدن صدور ضمانتنامه گمرکی در گمرک بوشهر در راستای تداوم سیاست پیاده سازی گمرک الکترونیک و سامانه هوشمند جامع امور گمرکی است. 
وی با بیان اینکه اقدام صورت گرفته موجب کاهش زمان فرآیند صدور ضمانتنامه در گمرک خواهد شد، بیان کرد: در همین راستا صاحبان کالا و نمایندگان قانونی آنان جهت استفاده از تسهیلات گرفتن ضمانتنامه بابت حقوق ورودی دیگر نیازی به مراجعه حضوری به گمرک بوشهر نداشته و می توانند از طریق کارتابل خود در سامانه جامع امور گمرکی درخواست خود را به امور مالی گمرک بوشهر ارائه کنند. 
ناظر گمرکات استان بوشهر گفت: صاحبان کالا و ارباب رجوع گمرک می توانند با ارسال پیامک به شماره تلفن 09172686449 که به این موضوع اختصاص داده شده امور مالی گمرک بوشهر را مطلع و سپس امور مالی پس از ایجاد شناسه نقدی و شناسه تضمین ، مراتب را به صورت پیام در سامانه جامع امور گمرکی به اطلاع صاحبان کالا یا نمایندگان قانونی آنها اعلام می کند. 
نوروزی عنوان کرد: با الکترونیکی شدن صدور ضمانتنامه گمرکی، افرادی می توانند از طریق سامانه جامع امور گمرکی درخواست خود را ارائه کنند که پیش از این شرایط احراز آنها برای گمرک مسجل بوده و امکان سودجویی برای واسطه گران و دلالان ضمانتنامه با استفاده از سرویس فوق از بین خواهد رفت. 
وی افزود: همچنین وضعیت بدهی ماده 7 درخواست کننده به صورت اتوماتیک و برخط در سامانه بررسی شده و سوابق درخواست و پاسخ امور مالی در سابقه الکترونیکی سامانه جامع امور گمرکی درخواست کننده محفوظ خواهد ماند. 
ناظر گمرکات استان بوشهر اظهار کرد: ارائه درخواست از طریق سامانه جامع امور گمرکی علاوه بر حذف کاغذ مربوط به ارائه اسناد احراز هویت، عدم نیاز به حضور ارباب رجوع و تسریع در کار و موجب ارتقاء نظام سلامت اداری و رضایتمندی ارباب رجوع و گامی بلند در جهت اهداف عالیه سازمان ( ارتقا پنجره واحد تجاری ) خواهد بود. 
نوروزی یادآور شد: تجربه موفق فوق بیانگر این مهم است که سایر گمرکات نیز می توانند با استفاده از این شیوه زمینه سرعت بخشی در فعالیتهای گمرکی و رضایتمندی ارباب رجوع و تجار و بازرگانان را فراهم کنند.