جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

درآمد گمرکات استان بوشهر ۲۲ درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

درآمد گمرکات استان بوشهر ۲۲ درصد افزایش یافت

درآمد گمرکات استان بوشهر ۲۲ درصد افزایش یافت

درآمد گمرکات استان بوشهر ۲۲ درصد افزایش یافت

 

 

مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: با استقرار سامانه جامع گمرکی در گمرکات استان بوشهر در ۴ ماه نخست امسال ۶۵۳ میلیارد تومان درآمد گمرکات استان بوشهر وصول شد که ۲۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.بهنام نوروزی در کارگروه پیشگیری از وقوع جرم قاچاق کالا و ارز استان بوشهر با بیان اینکه گمرکات این استان به سامانه جامع گمرکی مجهز شده‌اند اظهار داشت: اکنون 5 گمرک استان بوشهر به این سامانه مجهز شده که نقش مهمی در تسریع در ترخیص کالا با رعایت قانون و مقررات گمرکی دارد.
وی با اشاره به نقش مهم سامانه جامع امور گمرکی در جلوگیری از قاچاق کالا و ارز افزود: استقرار سامانه جامع امور گمرکی در گمرکات استان بوشهرنقش مهمی در جلوگیری از جعل اسناد گمرکی  و جلوگیری از قاچاق دارد.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر با بیان اینکه استقرار سامانه جامع امور گمرکی خدمات ترخیص کالا از دستی و الکترونیکی تبدیل کرده است گفت: با مجهز شدن گمرکات استان بوشهر به سامانه جامع گمرکی تمامی اطلاعات و عملیات‌های گمرکی الکترونیکی شده و با شفاف سازی فعالیت‌ها خدمات و درآمدهای گمرکی افزایش یافته است.
نوروزی از افزایش 22 درصدی درآمد گمرکات استان بوشهر در 4 ماه نخست امسال خبرداد و افزود: با استقرار سامانه جامع گمرکی در 4 ماه نخست امسال 653 میلیارد تومان از درآمدهای گمرکات استان بوشهر وصول شد که 22 درصد نسبت به مدت سال قبل افزایش دارد.
وی با بیان اینکه سامانه جامع امور گمرکی در گمرکات دیگر استان بوشهر مستقر می‌شود گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده امسال این سامانه در گمرکات کنگان، دلوار و بوالخیر مستقر می‌شود.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر با بیان اینکه در سامانه جامع امور گمرکی جعل فیش‌های بانکی و استفاده چندباره از این فیش وجود ندارد افزود: این مورد یکی از دغدغه‌های گمرک بود که خوشبختانه با راه‌اندازی سامانه جامع امور گمرکی تمامی پرداخت‌ها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
نوروزی از استقرار پنجره واحد تجارت فرامرزی در بوشهر خبرداد و خاطرنشان کرد: در پنجره واحد تجارت فرامرزی 20 دستگاه‌های اجرایی مرتبط با تجارت با گمرک مشارکت می‌کنند که صحت‌سنجی فیش‌های پرداختی، عدم امکان جعل و سواستفاده از اسناد گمرکی از مزایای سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی است.