سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

درآمد محصولات پارس جنوبی سالانه به ۱۰۰ میلیارد دلار افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

درآمد محصولات پارس جنوبی سالانه به ۱۰۰ میلیارد دلار افزایش می‌یابد

استاندار بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده در برنامه‌ای کوتاه مدت تا ۱.۵ سال آینده درآمد محصولات پالایشگاه‌ها و صنایع پتروشیمی مستقر در پارس جنوبی سالانه ۱۰۰ میلیارد افزایش می‌یابد

درآمد محصولات پارس جنوبی سالانه به ۱۰۰ میلیارد دلار افزایش می‌یابد

مصطفی سالاری بعد از ظهر امروز در نشست با رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در بوشهر با بیان اینکه  فقرزدایی و محرومیت‌زدایی از برنامه‌های مهم استان بوشهر است، اظهار داشت: بر این اساس طرح‌های اشتغال‌زایی بر اساس ظرفیت‌های مناطق اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه وجود نیازمند و افراد فقیر در جوار منطقه پارس جنوبی زیبنده این استان نیست، تصریح کرد: وضعیت اقتصادی و صنعتی استان بوشهر با بسیاری از استان‌ها متفاوت است که بر این اساس توجه به حوزه مناطق پیرامونی باید مورد توجه مناطق مهم مراکز اقتصادی قرار داشته باشد.

استاندار بوشهر با اشاره به سرمایه‌گذاری 100 میلیارد دلاری در پارس جنوبی افزود: تا 1.5 سال آینده مجموع درآمدهای کشور از محل تولید و صادرات محصولات صنایع پتروشیمی‌ها و پالایشگاههای فازهای مختلف پارس جنوبی سالانه 100 میلیارد دلار افزایش می‌یابد.

سالاری با اشاره به اینک استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی دیگر در حوزه کشاورزی، صید و صیادی و تجارت دریایی است، افزود: از این ظرفیت‌ها باید با رویکرد دانش‌بنیان، علمی و نوین بهره‌برداری شود تا  بتوان مشکلات اقتصادی این بخش در راستای جلوگیری ورود به چرخه حمایتی نهادها برطرف شود.

وی با اشاره به تامین مسکن نیازمندان روستایی بیان کرد: امسال با مشارکت سپاه و کمیته امداد استان بوشهر 1121 مسکن روستایی ویژه نیازمندان ساخته می‌شود که بخشی از این واحدها در آستانه تکمیل شدن است.

استاندار بوشهر تاکید کرد: تلاش می‌شود از ظرفیت‌های مختلف در استان بوشهر برای تامین مسکن نیازمندان بهره‌برداری شود.