سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

درآمدهای پژوهشی دانشگاه خلیج‌فارس افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

درآمدهای پژوهشی دانشگاه خلیج‌فارس افزایش یافت

درآمدهای پژوهشی دانشگاه خلیج‌فارس افزایش یافت

رئیس دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر گفت: درآمدهای پژوهشی دانشگاه خلیج‌فارس افزایش یافت به‌گونه‌ای که ۹۳ و ۹۴ حدود ۱۳ میلیارد ریال و در نیمه‌نخست امسال ۲۳ میلیاردریال برای اجرای طرح‌های پژوهشی قرارداد منعقد شده است

 عبدالمجید مصلح در آغاز هفته پژوهش در این دانشگاه با اشاره به افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان بوشهر اظهار داشت: در این نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در بخش‌های مختلف دانشگاهی، دستگاه‌های اجرایی، تحقیقی و آموزشی در 15 غرفه در دانشگاه خلیج‌فارس بر معرض دید عموم قرار گرفته است.
رئیس دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر با تاکید بر توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی افزود: هفته پژوهش و فناوری فرصتی برای تمام دانشگاهیان و محققان برای ارائه دستاوردهای علمی و پژوهشی  است.
وی از طراحی سند راهبردی دانشگاه کارآفرین  خبرداد و  افزود: دانشگاه خلیج فارس در تولید مقالات علمی پیشرفته قابل توجهی کرده بگونه‌ای که در سه سال گذشته تولید مقابله از 267 مقاله در سال 1392  با رشد 55 درصدی به 497 مقاله رسیده است.
رئیس دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر سرانه رشد مقالات علمی پژوهشی در این دانشگاه را حدود 2.2 درصد دانست و خاطر نشان کرد: درآمدهای پژوهشی دانشگاه خلیج فارس بوشهر افزایش قابل توجهی یافته به‌گونه‌ای که 93 و 94 حدود 13 میلیارد ریال و در نیمه نخست امسال 23 میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های پژوهشی قرارداد منعقد شده است.
مصلح با بیان اینکه سند راهبردی دانشگاه خلیج فارس بوشهر تدوین شده تصریح کرد: در سند راهبردی دانشگاه خلیج فارس به عنوان یک دانشگاه کارآفرین برنامه‌های مهم از جمله تجاری سازی طرح‌ها، کارآفرینی، تولید علم و دانش و ثروت و تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان مورد توجه قرار دارد. در این مراسم از 7 گروه آموزشی دانشگاه، دستگاه‌های اجرایی و فناور برتر تجلیل می‌شود.
در این مراسم از پژوهشگران استان بوشهر در بخش‌های دانش‌آموزی، اساتید دانشگاه، گروه فنی مهندسی، علوم پایه، ادبیات و علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی و پزشکی تجلیل شد.