سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

دبی به لیست پروازهای بوشهر اضافه شد - نمایش محتوای خبر

 

 

دبی به لیست پروازهای بوشهر اضافه شد

معاون گردشگری و سرمایه گذاری استان بوشهر گفت: با هماهنگی لازم با شرکت‌های هواپیمایی با برقراری پرواز از بوشهر به دبی از نیمه دوم تیرماه دبی به لیست پروازهای بوشهر اضافه شد.

دبی به لیست پروازهای بوشهر اضافه شد

 

 ناصر امیرزاده در نشست با مسئولان دفاتر خدمات مسافرتی و شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری است اظهار داشت: برای بهره‌برداری از ظرفیت‌های گردشگری باید دفاتر خدمات مسافرتی فعالیت خود را در این حوزه افزایش دهند.
وی از ایجاد دهکده‌های گردشگری در نقاط مختلف استان بوشهر خبر داد و گفت: بر اساس ظرفیت‌های نقاط مختلف دهکده‌های گردشگری طراحی و اجرا شده که نقش مهمی در جذب گردشگران در استان بوشهر دارد.
معاون گردشگری استان بوشهر با اشاره به نقش مهم و مؤثر دفاتر خدمات مسافرتی در جذب گردشگر به استان افزود: توسعه گردشگری به‌عنوان بخشی از اقتصاد مقاومتی در سازمان میراث فرهنگی تعریف شده که تمامی دفاتر خدمات مسافرتی  باید با راه‌اندازی تورهای گردشگری نقش خود را در این زمینه بیشتر نشان دهند.
وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های گردشگری ساحلی برای جذب توریسم خاطرنشان کرد: گشت‌های دریایی باید با نظارت  دفاتر خدمات مسافرتی باشد تا این دفاتر بتوانند از این ظرفیت در راستای طرح‌های اقتصاد مقاومتی بهره‌مند شوند.
امیرزاده از پرداخت ارز مسافرتی در فرودگاه بوشهر خبر داد و تصریح کرد: برای پرداخت ارز 300 دلاری مسافری در فرودگاه بوشهر اقداماتی در حال اجرا است که این مهم در جذب گردشگر به بوشهر مؤثر است.
وی با تأکید بر رونق بوم‌گردی و اکوکمپ‌های گردشگری استان بوشهر افزود: رونق بوم‌گردی و اکوکمپ از تصمیمات خوبی است که سازمان اتخاذ کرده و در این زمینه وام با بهره‌های کم به‌عنوان تسهیلات گردشگری پرداخت می‌شود.
معاون گردشگری استان بوشهر از صدور مجوزهای بند«الف، ب و پ» ویژه دفاتر خدمات مسافری استان بوشهر خبر داد و گفت: برای صدورمجوزهای بند «الف، ب و پ» اقدامات انجام شده و دفاتر خدمات مسافری که دارای بند الف هستند می‌توانند برای دریافت بند ب از اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر اقدام کنند.
امیرزاده در ادامه به نرخ ثابت ویزا و همچنین متحدالشکل شدن قراردادهای گشت‌ها اشاره کرد و افزود: طبق ابلاغی که به‌زودی به دفاتر خدمات مسافری ارسال می‌شود باید ضوابط یکسان بودن نرخ ویزا و یک‌شکل بودن فرم‌های قرارداد تمامی تورها در دفاتر خدمات مسافرتی استان بوشهر رعایت شود.
وی درباره راه‌اندازی پرواز دبی به بوشهر گفت: با هماهنگی لازم با شرکت‌های هواپیمایی با برقراری پرواز از بوشهر به دبی از نیمه دوم تیرماه دبی به لیست پروازهای بوشهر اضافه شد.
در این جلسه نماینده شرکت فرجام پرواز نرخ‌ها و خدمات شرکت را عنوان کرد و در مورد نوع خدمات، بلیت و تورهای امارات به مدعوین توضیح داد و افزود: این پروازها قرار است که از نیمه دوم تیرماه برقرار شود.
فاطمه تیموری به پروازهای گرجستان نیز اشاره و تصریح کرد: پروازهای گرجستان و نجف با پرواز قشم برقرار شده و اگر استقبال خوبی در این استان صورت بگیرد می‌توانیم تور گردشگری از کشورهای یادشده به بوشهر را راه‌اندازی کنیم.