جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

دبیرخانه کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی آغاز بکار کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

دبیرخانه کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی آغاز بکار کرد

سومین دبیرخانه کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری روز چهارشنبه فعالیت خود را آغاز کرد.

دبیرخانه کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی آغاز بکار کرد

 

دبیر کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری گفت: با آغاز بکار دبیرخانه این جشنواره طلبه های بوشهری در هر استانی از کشور که مشغول به تحصیل هستند می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.
حجت الاسلام یوسف جمالی در جمع خبرنگاران گفت: در این ارتباط دو دبیرخانه در حوزه‌های علمیه برادران و خواهران استان بوشهر و یک دبیرخانه در قم و دبیرخانه دیگری برای سایر استانها برای دریافت آثار، پیش بینی شده است.
جمالی یادآور شد: این کنگره آذرماه 96 با حضور شخصیت‌های حوزوی تراز اول حوزه علمیه کشور و قم در مصلای امام خمینی (ره) بوشهر برگزار می‌شود.
وی افزود: طلاب و فضلا می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه کنگره و یا به آدرس ایمیل info@beladi-jashnvareh.ir ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت beladi-jashnvareh.ir مراجعه کنند.
آیت الله حاج سید عبدالله بلادی درسال 1291 هجری قمری در بوشهر متولد و درسال 1331به جوار رحمت حق پیوست و در قبرستان وادی الاسلام در نجف اشرف به خاک سپرده شد. 
ردودالسته (رد کتاب ابن تیمیه)، زلال المعین فی شرح احادیث الاربعین، کشکول، کشف الاسرار، لوایح و سوانح (مشتمل بر سخنرانی ها، نامه ها و تلگرافهای ایشان در ایام جنگ بین الملل اول و قیام دلیران تنگستان، ایقاظ الحبیب فی مظالم الصلیب (افشای جنایات استعمارگران مسیحی) از جمله کتابهای آیت الله بلادی بوشهری است. 
همچنین آیت الله بلادی از علمایی بوده که شهید رئیسعلی دلواری در قیام دلیران تنگستان علیه استعمار پیر انگلیس از وی دستور می گرفته است.