جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

دانش آموزان برتر آب‌پخش شهرستان دشتستان تجلیل شدند - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

دانش آموزان برتر آب‌پخش شهرستان دشتستان تجلیل شدند

دانش آموزان برتر آب‌پخش شهرستان دشتستان تجلیل شدند


دانش آموزان برتر آب‌پخش شهرستان دشتستان تجلیل شدند

دانش آموزان برتر آب‌پخش شهرستان دشتستان تجلیل شدند

 در آیین تجلیل از دانش‌آموزان برتر آب‌پخش دشتستان صبح امروز، بخشدار آب‌پخش با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و با بیان اینکه عامل تحول هر کشوری منابع انسانی آن است اظهار داشت: منابع انسانی برتر ارزش آفرین است و ارزش افزوده و سرمایه تولید می‌کند.

علی مردانلو با بیان اینکه منابع انسانی نخبه با اقدامات موثر خود منابع طبیعی و فیزیکی کشور را به سرمایه تبدیل می‌کند افزود: در این عرصه باید به جوانان خلاق و برتر در حوزه‌های مختلف که در حال تحصیل و فعالیت هستند ارزش و بها داد و با اجرای سیاست‌های تشویقی همه جوانان را به سمت فعالیت‌های مثبت ارزش آفرین هدایت کرد.

وی،  با بیان اینکه نخبگان و جوانان برتر سرمایه اجتماعی کشور هستند تاکید کرد: این عزیزان بخش اعظمی از وقت خود را صرف خدمت به جامعه و تولید و سرمایه می‌کنند که سبب ترقی و پیشرفت قابل توجه حوزه‌ها و مناطقی می‌شوند که به آنها ورود کرده‌اند.

بخشدار آب‌پخش با بیان اینکه توجه به نخبگان و استعدادهای برتر گامی در راستای اجرای شعار مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است افزود: چرا که مصداق بارز این شعار یعنی تولید فکر و ایده در جامعه و بروز استعدادو شکوفایی منابع موجود کشور بدست نخبگان انجام می‌شود.

مردانلو با اشاره به طرح تشویقی استعدادهای درخشان و نخبگان خاطر نشان کرد:  دولت تدبیر و امید با علم به نقش تحول آفرین جوانان نخبه و استعدادهای درخشان در پیشرفت کشور ضمن توجه به این استعدادها و اعمال سیاست‌های تشویقی برای آنان، زمینه سازی برای مدیریت آنها را نیز در دستور کار قرار داده تا با بروز و ظهور ثمره تلاش این استعدادها در مسیر رفع نیازهای مردم به کار گرفته شود.

وی با بیان اینکه توجه به دانش آموزان برتر بخش در واقع سرمایه‌سازی برای آینده استان بوشهر و شهرستان دشتستان و بخش آب‌پخش است گفت:  با حمایت از این قشر در آینده شاهد حضور استعدادهای برتری امروزی در توسعه علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی  هستیم که افتخاری برای آب‌پخش است.

بخشدار آب‌پخش ، حمایت از چرخه علم و فناوری و نخبه پروری را از مهمترین اهداف دولت تدبیر و امید در حوزه آموزش  دانست و تصریح کرد: تدابیر استعدادیابی و پرورش دانش‌آموزان و ارتقای سطح علمی آنان در دستور کار قرار دارد تا زمینه رشد این عزیزان فراهم شود.

مردانلو با بیان اینکه آبپخش نخستین قطب تولید خرمای استان بوشهر است افزود: این بخش با دارای بودن شش‌هزار و 500 هکتار نخیلات نخستین قطب تولید خرمای استان بوشهر  و دومین استعدادهای استانی نخبه است.

وی  تاکید بر گسترش دامنه بروز استعدادها  در آبپخش گفت: با فراهم شدن امکانات و تجهیزات لازم در عرصه تقویت بنیه علمی، عرصه کامل برای دانش آموزان عزیز مهیاست که خود را در حوزه‌های گوناگون مطرح کنند و سبب درخشش نام آب‌پخش شوند.

در این مراسم دانش آموزان برتر آب‌پخش در حوزه‌های ورزشی، علمی و آموزشی، فرهنگی و هنری و قرآن و عترت مورد تجلیل قرار گرفتند.