جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

دانش‌ فنی در رشته‌های صنایع دستی و دریایی بوشهر افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

دانش‌ فنی در رشته‌های صنایع دستی و دریایی بوشهر افزایش می‌یابد

دانش‌ فنی در رشته‌های صنایع دستی و دریایی بوشهر افزایش می‌یابد

دانش‌ فنی در رشته‌های صنایع دستی و دریایی بوشهر افزایش می‌یابد

 

فرماندار شهرستان بوشهر گفت: یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های ایجاد اشتغال در راستای اقتصادی مقاومتی در شهرستان بوشهر صنایع دریایی و دستی است که مهارت‌افزایی و ارتقا دانش فنی این رشته‌ها در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.
عباس جمشیدی  در نشست با مسئولان آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه توسعه کمی و کیفی آموزش‌های مهارتی سبب تقویت نگاه فنی در آن حوزه می‌شود اظهار داشت: یکی از رویکردهای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور آموزش‌های بازار محور است که در این راستا برگزاری دوره‌های آموزشی متنوع توسط مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای سبب شده نگاه فنی جامعه نسبت به جایگاه آموزش‌ها ارتقا یابد.
وی اصلی‌ترین نیاز کشور را ایجاد اشتغال پایدار دانست و افزود: در هر کشوری جوانان به عنوان مهمترین سرمایه آن کشور هستند که اگر از ظرفیت آنان استفاده نشود به تهدیدی بزرگ تبدیل می‌شوند که این امر لزوم کسب مهارت برای ایجاد اشتغال را دو چندان می‌کند.
فرماندار بوشهر با تاکید بر توجه به اشتغال آزاد تصریح کرد: اجرای طرح‌های اشتغال آزاد فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف می‌طلبد، که در این راستا کیفیت آموزش‌ها و همچنین نیاز سنجی بازار کار در جامعه باید در اولویت کار قرار گیرد.
جمشیدی به ظرفیت‌های مطلوب در زمینه صنایع دریایی و صنایع دستی شهرستان بوشهر اشاره و تاکید کرد: راهنمایی،هدایت و آموزش علمی و فنی این رشته‌ها سبب ارتقا  دانش فنی آنان می‌شود.
وی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های ایجاد اشتغال در راستای اقتصادی مقاومتی در شهرستان بوشهر صنایع دریایی و دستی است که مهارت‌افزایی و ارتقا دانش فنی این رشته‌ها در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.