سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

دانشگاه پیام نور بوشهر عناوین برتر مسابقات هوافضای دانشجویان کشور را کسب کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشگاه پیام نور بوشهر عناوین برتر مسابقات هوافضای دانشجویان کشور را کسب کرد

دانشگاه پیام نور بوشهر عناوین برتر مسابقات هوافضای دانشجویان کشور را کسب کرد

دانشگاه پیام نور بوشهر عناوین برتر مسابقات هوافضای دانشجویان کشور را کسب کرد

 معاون دانشگاه پیام نور بوشهر گفت:در هفتمین دوره مسابقه هوا و فضای دانشگاه صنعتی شریف که با حضور دانشجویان دانشگاههای سراسر کشور برگزارشد، چهار تیم از دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر شرکت کردند که تیم 'چمروش' موفق به کسب رتبه دوم گرایش هواسر (گلایدر) دانشجویی و تیم 'ققنوس خلیج فارس' در همین بخش ششم شد
مهدی نامدار زادگان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: همچنین تیم 'چمروش خلیج فارس' توانست با طراحی صحیح و انجام همه ماموریت های درخواستی داوران مسابقه، در بخش گلایدر هدف زن با اختلاف امتیاز و اقتدار در صدر شرکت کنندگان قرار گیرد که با توجه به سیاست گذاری مسابقات، رتبه های برتر بخش هدف زن شایسته تقدیر شناخته شدند.
وی افزود: جایگاه بعدی که این تیم مورد تمجید قرار گرفت مصاحبه با داوران مسابقات بود که این تیم توانست با دفاع از ساخته خود بیشترین امتیاز را از استادان برتر کشور در زمینه هوافضا بگیرد و از طرف آنان به عنوان الگویی برای ادامه کار سایر گروه ها یاد شود.
طاهره عزتی سرپرست تیم های اعزامی به این دوره از مسابقات درباره ویژگی های گلایدر گفت: هواسر (گلایدر) نوعی پرنده بدون موتور است که پایه ساخت هواپیما شناخته می شود.
طاهره عزتی افزود: در طراحی این نوع پرنده موارد خاصی از جمله نسبت بالای طول بال پرنده به وزن پرنده مورد نظر است به این معنی که علاوه بر طول بال زیاد پرنده باید وزن کم و بیشترین برد در بیشترین زمان پروازی را داشته باشد که با توجه به بدون موتور بودن پرنده پایداری، فرود ایمن و زیبایی پرنده اهمیت خاصی دارد.
عزتی در باره رکورد بسیار خوب دانشجویان دانشگاه پیام نور بوشهر دراین دوره از مسابقه ها گفت: یک پرنده آماده پرواز فرایند تعریف ماموریت، طراحی، ساخت و تست پرنده را شامل می شود که این گروه توانست پرنده ای با طول بال 2 متر و وزن 170 گرم بسازد که در حوزه جهانی یک رکورد به حساب می آید.
وی تقویت بنیه علمی و مشارکت دانش آموزان و دانشجویان کشور در حوزه هوافضا، رشد فرهنگ عمومی مهندسی، آشنایی دانش آموزان با رشته مهندسی هوافضا، فرآیندهای طراحی و ساخت مهندسی، بروز خلاقیت‌های فردی، آشنایی با کارگروهی و ایجاد درک صحیح از استعدادها و علایق، گسترش فرهنگ کارگروهی، شناسایی طرح‌های برتر و معرفی آن به صنایع مربوطه را از هدفهای مسابقه هوافضای دانشجویان کشور یاد کرد.
تیم های دانشجویی هوا و فضای دانشگاه پیام نور بوشهر مهرماه سال گذشته در مسابقه های هوا فضای دانشجویان سراسر کشور در مشهد عنوانهای اول و سوم را به خود اختصاص داده بودند.