جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

دانشگاه های خلیج فارس و علوم پزشکی بوشهر رشته های مشترک راه اندازی می کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشگاه های خلیج فارس و علوم پزشکی بوشهر رشته های مشترک راه اندازی می کنند

دانشگاه های خلیج فارس و علوم پزشکی بوشهر رشته های مشترک راه اندازی می کنند

دانشگاه های خلیج فارس و علوم پزشکی بوشهر رشته های مشترک راه اندازی می کنند

عبدالمجید مصلح روز سه شنبه در حاشیه نشست مشترک پژوهشکده خلیج فارس، دانشکده علوم و فنون دریایی و پژوهشکده زیست فناوری دانشگاه علوم پزشکی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در ارتباط با راه اندازی رشته های مشترک رشته ترکیبات طبیعی و دارویی دریایی از جمله رشته هایی است که در این ارتباط مورد توجه قرار گرفته است.
وی بیان کرد: برخی از رشته های بین رشته ای و شاخه ای از علوم پایه محسوب شده که در موضوع راه اندازی رشته های مشترک روی این حوزه تمرکز ویژه ای است.
رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر افزود: این دانشگاه و علوم پزشکی بوشهر به عنوان 2 دانشگاه مادر در 2 حوزه متفاوت ارتباط بسیار خوبی با یکدیگر دارند که این ارتباط می تواند منجر به اجرا طرح های علمی مشترکی بین آنها شود.
مصلح گفت: برگزاری نشست های مشترک در زمینه زیست فناوری و ترسیم نقشه راهی برای آینده می تواند از دیگر دستاوردهای فعالیت های مشترک 2 دانشگاه یاد شده قلمداد شود.
وی بیان کرد: نیروی انسانی شایسته موجود در دانشگاه های خلیج فارس و علوم پزشکی بوشهر یک ظرفیت بالقوه برای تعریف پروژه ها و طرح های تحقیقاتی مشترک بین 2دانشگاه است.
مصلح گفت: تعیین بورسیه مشترک برای پذیرش دانشجوی خارجی با عنوان بورسیه خلیج فارس نیز می تواند محوری برای توسعه روابط دانشگاه های یاد شده واقع شود.
رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر یادآور شد: برای توسعه روابط دانشگاه های خلیج فارس و علوم پزشکی برگزاری نشست های مشترکی پیش بینی شده که با برگزاری آن در مناسبت های مختلفی همچون هفته پژوهش می تواند کمک شایانی به پیشبرد اهداف عالیه این 2 دانشگاه باشد.
وی ادامه داد: در نشست مشترک این دانشگاه و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر سند راهبردی پژوهشکده خلیج فارس (وابسته به دانشگاه خلیج فارس بوشهر) مورد کارشناسی قرار گرفت که در آن راهکارهایی برای برنامه ریزی مشترک در سند چشم انداز این پژوهشکده مطرح شد.
مصلح ادامه داد: در این مسیر پیش بینی شده با امضای تفاهم نامه های مشترک انجام فعالیت های مشترک دانشگاه های یاد شده تسهیل شود.