سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

دانشکده هنر و معماری در بافت تاریخی بوشهر افتتاح می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشکده هنر و معماری در بافت تاریخی بوشهر افتتاح می‌شود

دانشکده هنر و معماری در بافت تاریخی بوشهر افتتاح می‌شود

دانشکده هنر و معماری در بافت تاریخی بوشهر افتتاح می‌شود

 

استاندار بوشهر گفت: دانشکده هنر و معماری در بافت تاریخی بوشهر ساخته شده و مهرماه امسال افتتاح می‌شود.

مصطفی سالاری در آیین رونمایی از فیلم مستند روی پوست نهنگ در سینما بهمن بوشهر با بیان اینکه این فیلم در زمینه بافت تاریخی بوشهر تهیه و تدوین شده است اظهار داشت: بافت تاریخی بوشهر با داشتن ویژگی‌های منحصر بفرد از جایگاه مهمی در کشور برخوردار است.

استاندار بوشهر از ایجاد دانشکده هنر و معماری در بافت تاریخی بوشهر خبرداد و تصریح کرد: این دانشکده که ساخت آن رو به تکمیل است مهرماه امسال بهره‌برداری می‌رسد و دانشجویان در آن مستقر می‌شوند.

سالاری افزود: امید است با راه‌اندازی دانشکده هنر و معماری در بافت تاریخی بوشهر، تحولی جدی در احیا و رونق این بافت ایجاد شود.

وی با اشاره به بازسازی بافت تاریخی بوشهر گفت: بازسازی ساختمان‌ها و بناهای حاشیه بافت تاریخی بوشهر با محوریت  مردم و پشتوانه دولت در دستور کار قرار دارد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه معیشت 20 درصد مردم استان بوشهر با دریا گره خورده است تصریح کرد: معافیت ته لنجی یا کالای همراه ملوان در حال پیگیری است که امید می‌رود این مطالبه مهم و به حق مردم ساحل نشین استان بوشهر محقق شود.

سالاری افزود: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از معیشت مردم استان بوشهر به موضوع ته لنجی یا کالای همراه ملوان ارتباط دارد توجهی  جدی برای حل مشکلات دریانوردان استان بوشهر شده است.

در این آیین از عوامل تهیه فیلم مستند روی پوست نهنگ ساخته رامتین بالف و به تهیه کنندگی اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر تجلیل شد.

 

 جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ