جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

دانشجویان استان بوشهر به پیاده‌روی اربعین حسینی اعزام می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشجویان استان بوشهر به پیاده‌روی اربعین حسینی اعزام می‌شوند

دانشجویان استان بوشهر به پیاده‌روی اربعین حسینی اعزام می‌شوند

دانشجویان استان بوشهر به پیاده‌روی اربعین حسینی اعزام می‌شوند

سرهنگ سهراب انبارکی صبح امروز در جلسه ستاد اربعین دانشجویی استان بوشهر با اشاره به اینکه در آستانه اربعین قرار داریم از برگزاری پیاده‌روی اربعین حسینی با حضور میلیون‌‌ها نفر از مسلمانان و آزادی‌خواهان خبرداد و اظهار داشت: پیاده‌روی اربعین یک رزمایش بزرگ فرهنگی ظلم ­ستیز انسانی اسلامی است که شعاع آن به یک جغرافیای خاص محدود نمی­‌شود چرا که در اربعین شاهد حضور افراد مختلف با ادیان و ملیّت‌­های مختلف هستیم.

وی هدف از پیاده‌روی اربعین حسینی را درس استقامت، ایستادگی، صبر، گذشت و ایثار دانست و افزود: در پیاده‌روی اربعین حسینی  انسان‌هایی انقلابی، مومن، معتقد و صبور تربیت می‌شوند.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر پیام پیاده‌­روی بزرگ اربعین را صلح و دوستی برشمرد و تاکید کرد: امروز اربعین به صحنه‌ه­ای برای فریاد عدالت­‌خواهی جلوی مستکبران تبدیل شده است.

انبارکی با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین حسینی استکبار جهانی را به وحشت انداخته است گفت: در واقع این امام حسین(ع) است که نماد مبارزه با استکبار جهانی است که امروز توانسته است در اربعین وحشت به دل دشمنان بیاندازد.

وی ظرفیّت دانشجویی استان را ظرفیّت بالایی عنوان و تصریح کرد: ما باید باور داشته باشیم که دانشجویان نیروهای آینده کشور است و با داشتن نگاه نخبگانی، در این عرصه هر چه بیش­تر تلاش کنیم تا بتوانیم به سمت ساخت جامعه اسلامی و تمدن اسلامی که خواست امام خمینی (ره) بود دست پیدا کنیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با اشاره به مشارکت دانشجویان در پیاده‌روی اربعین حسینی افزود: اعزام­ دانشجویان استان بوشهر به مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی از نظر کمی و کیفی ارتقاء می‌یابد.

انبارکی خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم امسال اعزام‌­های دانشجویی اربعین را هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی افزایش دهیم و هر دانشجو نیز بتواند در این پیاده‌روی بزرگ یک سفیر برای نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.