سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

دانشجویان استان بوشهر با آموزش‌های مهارتی توانمند شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشجویان استان بوشهر با آموزش‌های مهارتی توانمند شدند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: طرح توانمند سازی مهارتی دانشجویان استان بوشهر اجرایی شده است

دانشجویان استان بوشهر با آموزش‌های مهارتی توانمند شدند

عبدالرسول کازرونی ظهر امروز در نشست بررسی اجرای طرح‌های توانمند سازی دانشجویان استان بوشهر با بیان اینکه تنها راه فراهم شدن مشکل اشتغال جوانان توانمندسازی آنان است اظهار داشت: توانمندسازی دانش‌آموزان با آموزش‌های مهارتی، گامی به سوی تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه در طول چند سال گذشته، شاهد افزایش روزافزون مدرک‌گرایی هستیم تصریح کرد:این آفت، دامن‌گیر بسیاری از جوانان شده است و این در حالی است که توانمندسازی، نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا می‌کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه  مهارت افزایی نقش مهمی در تحقق اهداف خود کفایی دارد بیان کرد: با تکیه بر آموزش‌های تئوری نمی‌توان به اهداف بلندمدت کشور در خودکفایی دست یافت.

کازرونی با تاکید بر این‌که توسعه انسانی، رکن اصلی توسعه پایدار محسوب می‌شود، تاکید کرد: برای ارتقای کیفیت آموزش باید همگان به این مهم توجه کنند که البته علاوه بر متولیان امر، دانش‌آموزان نیز باید به فکر آینده خود باشند و فراموش نکنند که مهارت‌آموزی در رشته‌های مختلف، می‌تواند زمینه موفقیت آن‌ها در سال‌های جوانی را فراهم کند.

وی با اشاره به نقش مهارت افزایی در فراهم شدن اشتغال جوانان خاطر نشان کرد: افرادی که به مهارت‌آموزی در کنار آموزش‌های تئوری روی می‌آورند، بدون شک آینده شغلی مطمئن‌تری دارند و می‌توانند با در دست داشتن گواهی‌نامه فنی و حرفه‌ای، پشتوانه‌ای برای اشتغال داشته باشند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر افزود: امروزه تعداد فارغ‌التحصیلان رشته‌های دانشگاهی در حال افزایش است و افرادی که از مهارت کافی برخوردار نباشند، نمی‌توانند در رقابت پیروز شده و برنامه‌ریزی درستی برای ورود به بازار کار داشته باشند.

وی با تاکید بر رابطه اشتغال و توسعه پایدار، تصریح کرد: در واقع، نیروی انسانی متخصص و صاحب مهارت، با ارزش‌ترین و مهم‌ترین منابع اقتصادی هر کشوری برای رسیدن به توسعه محسوب می‌شود از این‌رو در شرایط کنونی کشور ، نمی‌توان از لزوم توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای دستیابی به «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» چشم‌پوشی کرد.

کازرونی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی مبتنی بر داشته‌های داخلی است خاطر نشان کرد: از این‌رو، هرچه بر کیفیت آموزش‌های ارائه‌شده توسط مراکز فنی و حرفه‌ای افزوده شود، تولید داخلی و اشتغال پایدار جوانان نیز رونق می‌یابد و در نهایت به خودکفایی در زمینه صنعت و اقتصاد منتهی می‌شود.

وی با اشاره به آموزش جوانان دانشجو در جوار دانشگاه بیان کرد: در نیمه نخست امسال 700 نفر از دانشجویان استان بوشهر با آموزش‌های مهارتی توانمند شدند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر از ارائه 65 هزار 268  نفر ساعت آموزش به دانشجویان در کارگاه های جوار دانشگاهی در سطح استان در نیمه اول امسال خبر داد.