جهش تولید | دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۹

دادگستری استان بوشهر از سند سازی زمین‌های ملی جلوگیری می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

دادگستری استان بوشهر از سند سازی زمین‌های ملی جلوگیری می‌کند

دادگستری استان بوشهر از سند سازی زمین‌های ملی جلوگیری می‌کند

دادگستری استان بوشهر از سند سازی زمین‌های ملی جلوگیری می‌کند

 

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: با تلاش دادگستری استان بوشهر از سندسازی زمین‌های ملی توسط افراد سودجو جلوگیری و با این افراد بشدت برخورد قانونی می‌شود.

حمید حیدری بریدی در نشست با مسئولان دستگاه قضا استان بوشهر با بیان اینکه یکی از رسالت‌های بنیاد مسکن ساخت مسکن ویژه محرومان در روستاها و مناطق کم‌برخوردار است اظهار داشت: اکنون در بیشتر نقاط استان بوشهر ساخت مسکن برای افراد نیازمند در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه زمین برای ساخت مسکن از سوی منابع طبیعی تامین می‌شود تصریح کرد: در برخی روستاها زمین‌خواران  روند اجرایی فعالیت‌های این نهاد را با مشکل مواجه ساخته‌اند.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه برخی افراد سود جو برای تملک زمین‌های منابع طبیعی، سندسازی می‌کنند افزود: این افراد در دستگاه قضا با طرح دعوی از اراضی مذکور پرونده سازی می‌کنند که دستگاه فضا با هوشیاری از سندسازی زمین‌های ملی توسط افراد سودجو جلوگیری و با این افراد بشدت برخورد قانونی می‌کند.

حیدری از توجه دستگاه قضا در استان بوشهر در برخورد با زمین‌خواران قدردانی کرد و گفت: دادگستری استان بوشهر در برخورد قانونی با متصرفان زمین ملی در استان بوشهر با اقتدار و قانونی برخورد می‌کند که این مهم سبب  تسریع اجرای طرح‌های بنیاد مسکن شده است.

وی با بیان اینکه شعبه تخصصی رسیدگی به پرونده زمین‌خواری در دادگستری استان بوشهر تشکیل شده افزود: در برخورد با زمین‌خواران ضمن اینکه سبب تسریع در اجرای‌های طرح‌های تدوین شده بنیاد مسکن شده مشکلات ساخت واحدهای مسکونی ویژه محرومان را برطرف کرده است.

سرپرست بنیاد مسکن استان بوشهر با بیان اینکه با تلاش دستگاه قضا بیش از 100 هکتار از اراضی ملی از دست زمین‌خواران خارج و به بیت‌المال برگشته افزود: با تلاش دستگاه قضا در استان بوشهر ضمن رفع تصرف زمین‌های ملی توسط زمین‌خواران با تلاش رئیس کل دادگستری استان بوشهر حدود 100 هکتار از اراضی ملی  به بیت‌المال برگشته است.

حیدری با اشاره به اینکه دادگستری مناطق مختلف استان بوشهر را برای زمین‌خواران در سند سازی ناامن کرده است گفت: 47 هکتار اراضی ملی در شهرستان عسلویه توسط دادگستری این شهرستان از دست سودجویان رفع تصرف شد.

وی با بیان اینکه طرح‌های بنیاد مسکن عام‌المنفعه است افزود: اراضی واگذار شده به بنیاد مسکن برای ساخت مسکن محرومان پس از نقشه برداری تسطیع می‌شود که برخی اوقات افراد سودجو مدعی آن زمین می‌شوند.