جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

خیران ۶۱ میلیارد ریال برای ساخت مدرسه در دشتی پرداخت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

خیران ۶۱ میلیارد ریال برای ساخت مدرسه در دشتی پرداخت کردند

خیران ۶۱ میلیارد ریال برای ساخت مدرسه در دشتی پرداخت کردند

خیران ۶۱ میلیارد ریال برای ساخت مدرسه در دشتی پرداخت کردند

 

فرماندار دشتی گفت: خیران در امر تامین فضای آموزشی مناطق محروم و دور افتاده شهرستان دشتی مشارکت جدی داشته‌اند بگونه‌ای که ۱.۵ سال گذشته ۶۱ میلیارد ریال پرداخت کرده‌اند.
غلامرضا مهرجو با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان از برپایی مراسم محفل انسی با قرآن در مناطق مختلف دشتی خبرداد و اظهار داشت: شهرستان دشتی در نقاط مختلف به عنوان منطقه قرآنی شناخته شده که دهکده قرآنی چارک موید این ادعا است.
وی با قدردانی از توجه دست اندرکاران در ایجاد محفل‌های قرآنی در مساجد، حسینیه‌ها، مراکز مذهبی و منازل گفت: برپایی این برنامه‌های قرآنی نقش مهم و تاثیرگذاری در تقویت بنیه دینی و مذهبی دانش‌آموزان و کاهش آسیب‌های اجتماعی در ابعاد گوناگون جامعه دارد.
فرماندار دشتی با بیان اینکه آموزش و پرورش برای بهره‌وری دانش‌آموزان از اوقات فراغتشان برنامه‌ریزی کرده است افزود: امسال طرح‌های مختلف فرهنگی و مذهبی در نقاط شهری و روستایی با مشارکت دهیاران و شهرداران اجرایی می‌شود.
مهرجو با بیان اینکه اعتبارات عوارض آلایندگی در دشتی افزایش یافته است گفت: بخش عمده‌ای از این اعتبارات در زمینه برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و طرح‌هایی در حوزه دانش‌آموزان تخصیص می‌یابد که نقش مهمی تامین اعتبارات اجرای طرح‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان دارد.
وی با اشاره به نقش مهم خیران در تامین فضاهای آموزشی دشتی گفت: خیران در 1.5 سال گذشته بیش از 61 میلیارد ریال برای تامین و ساخت مدرسه در نقاط مختلف شهرستان دشتی پرداخت کرده‌اند.
فرماندار دشتی با بیان اینکه بخشی از این فضاهای آموزشی در مهرماه امسال راه‌اندازی می‌شود افزود: در حال حاضر تعداد زیادی از این پروژه‌ها به بهره برداری رسیده و تعدادی نیز که در دست اجرا است در مهرماه امسال افتتاح می‌شود.
مهرجو بر ضرورت مشارکت بیشتر خیران در امر بازسازی مدارس تاکید کرد و افزود: هم اکنون 150 کلاس درس فرسوده در 30 مدرسه این شهرستان نیاز به بازسازی دارند.
وی با اشاره به اینکه مردم مشارکت بیشتری در نوسازی فضاهای آموزشی داشته باشند، تصریح کرد: اعتبارات استانی به تنهایی نمی‌تواند نیازهای شهرستان را تامین کند که ضرورت دارد خیران بیشتر از گذشته در این امر مهم مشارکت داشته باشند.
مدیر آموزش وپرورش شهرستان دشتی نیز گفت: در حال حاضر 11 هزار دانش آموز از خدمات آموزش و پرورش دشتی استفاده می‌کنند که برای  بهره‌مندی مناسب این دانش‌آموزان نیاز است مشارکت دستگاه‌های مختلف در اجرای طرح اوقات فراغت  افزایش یابد.
احمد طیبیان با قدردانی از مشارکت خیران مدرسه ساز در دشتی افزود: یکی از کارهای خوبی که در سال گذشته انجام شد جذب خیران بود که تاکنون کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است .
وی تاکید کرد: امید است با تامین اعتبارات لازم عملیات اجرایی مدرسه سمیه در دشتی آغاز شود تا مشکل کمبود فضاهای آموزشی در دشتی برطرف شود.