سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

خیران مدرسه‌ساز در استان بوشهر ۲۳۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

خیران مدرسه‌ساز در استان بوشهر ۲۳۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کردند

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: خیران مدرسه‌ساز نقش مهمی در تامین فضای آموزشی دانش‌آموزان استان بوشهر دارند به‌گونه‌ای که امسال برای ساخت ۲۳ مدرسه ۲۳۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کردند.

خیران مدرسه‌ساز در استان بوشهر ۲۳۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کردند

 

احمد مرادی در آیین افتتاح مدرسه شش کلاسه خیرساز شهر گناوه با بیان اینکه بدون توجه به مشارکت خیران نمی‌توان به مطالبات جامعه در حوزه فضای آموزشی دست یافت اظهار داشت: اعتبارات وزارت آموزش و پرورش تنها جوابگوی نیازهای ساخت، توسعه و تجهیز مدارس نیست که در این عرصه حضور و مشارکت خیران قابل توجه و تقدیر است.
وی با اشاره به افتتاح مدرسه خیرساز در گناوه خاطر نشان کرد: این مدرسه شش کلاسه با تلاش خیر نیکوکار گناوه‌ای به مساحت 1820 متر مربع و  با زیربنای 540 متر مربع ساخته شده است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر با اشاره به سرمایه‌گذاری 10 میلیارد ریالی در ساخت مدرسه فضیلت گناوه بیان کرد: نیک اندیش حمید خدری این مدرسه را با کیفیت بسیار بالا بر اساس نیاز این منطقه به مدرسه ساخته است.
مرادی به ساخت  23 مدرسه با مشارکت نیکوکاران اشاره کرد و افزود: خیران مدرسه ساز استان بوشهر امسال تاکنون 23 مدرسه با 230 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ساخته و تحویل آموزش و پرورش داده‌اند.
وی از افتتاح یک مدرسه سه کلاسه روستایی در شهرستان جم  خبر داد و گفت: منطقه ویژه اقتصادی پارس نقش مهمی در ساخت فضاهای آموزشی مورد نیاز  استان بوشهر دارد بگونه‌ای که تاکنون 210 کلاس درس در قالب 46 مدرسه تحویل داده است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهرسازمان منطقه ویژه پارس جنوبی را بزرگترین خیرمدرسه‌ساز در استان بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: این سازمان با ساخت 46 مدرسه و 210 کلاس درس در وسعت 35 هزار و 395 مترمربع زیربنا بزرگترین خیرمدرسه ساز استان بوشهر به شمار می‌رود.
مرادی با اشاره به آغاز ساخت چهار مدرسه با مشارکت خیران تصریح کرد: علاوه بر این با مشارکت شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ساخت مدارس در شهرستان‌های جم، کنگان و عسلویه آغاز می‌شود.
وی افزود: امسال نوسازی مدارس استان بوشهر 7 پروژه در شهرستان گناوه شامل 4 مدرسه، 2 سالن و یک زمین ورزشی چمن مصنوعی در گناوه ساخته و تحویل داده است.