سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۷ مهر ۱۴۰۰

خیران سلامت ۱۵۰ میلیارد ریال به حوزه درمان استان بوشهر پرداخت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

خیران سلامت ۱۵۰ میلیارد ریال به حوزه درمان استان بوشهر پرداخت کردند

قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با تشکیل مجمع خیر سلامت در استان بوشهر نقش مهمی در حل برخی از مشکلات داشته به‌گونه‌ای که امسال ۱۵۰ میلیارد ریال به بخش درمان استان بوشهر کمک شده است.

خیران سلامت ۱۵۰ میلیارد ریال به حوزه درمان استان بوشهر پرداخت کردند

 

حیدر عزیزنژاد در آئین واگذاری تجهیزات دیالیز از سوی خیران به بیمارستان برازجان با قدردانی از خدمات با ارزش خیران سلامت اظهار داشت: خیران سلامت استان بوشهر تاکنون خدمات با ارزشی به حوزه درمانی و بهداشتی ارائه کرده‌اند که در کشور پیشتاز است.
وی با  خدمات خیران سلامت در امسال پرداخت و تصریح کرد: در 8 ماه امسال خیران سلامت بیش از 150 میلیارد ریال به حوزه بهداشت و درمان کمک کرده‌اند و این در قالب تجهیزات و پروژه‌هایی است که در حال ساخت و یا ساخته‌شده است.
قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر توجه بر پیشگیری از بیماری‌های کلیوی افزود: باید در پیشگیری و بالا رفتن کیفیت مراقبت‌های بیماران دیالیزی تلاش بیشتری صورت گیرد.
عزیزنژاد با تاکید بر تجهیز مراکز دیالیزی استان بوشهر از راه‌اندازی پیوند کلیه در استان بوشهر  در آینده نزدیک خبرداد.
امام‌جمعه شهرستان دشتستان در این آئین با اشاره به اینکه خیران نقش مهمی در حوزه سلامت داشته‌اند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مدت کوتاهی از تشکیل مجمع خیران سلامت در شهرستان دشتستان می‌گذرد ولی این مجمع گام‌های بلندی در حوزه سلامت برداشته‌ است.
حجت‌الاسلام حسن مصلح با اشاره به اینکه شهرستان دشتستان ظرفیت بالایی در جذب کمک‌های خیران سلامت دارد تصریح کرد: حفظ کرامت انسانی، شناسایی افراد نیازمند واقعی از اصولی است که مجمع خیران باید سرلوحه کار خود قرار دهند.
فرماندار شهرستان دشتستان نیز  با بیان اینکه خیران در زمینه اسکان همراهان بیمار در دشتستان اقدامتی انجام می‌دهند گفت: خدمات ارزنده مجمع خیران سلامت استان بوشهر و شهرستان دشتستان در راستای سلامت مردم  مورد تقدیر است که با تلاش‌های انجام شده مجمع خیران سلامت دشتستان برای اسکان همراهان بیمار طرحی را اجرا می‌کنند.
ارسلان زارع با بیان اینکه دولت در حوزه‌ سلامت کارهای بزرگی انجام داده است، خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت توانسته ضمن اجرای طرح تحول نظام سلامت در تجهیز مراکز بهداشتی درمانی نیز گام‌های بلندی بردارد.
رئیس بیمارستان شهید گنجی برازجان نیز ضمن تقدیر و تشکر از مجمع خیران سلامت گفت: امروز ما شاهد اهدای سه دستگاه دیالیز توسط مجمع خیران سلامت به بخش دیالیز بیمارستان 17 شهریور و شهید گنجی هستیم.
 حسین الیاسی از استقرار یک دستگاه دیالیز در بیمارستان برازجان خبرداد و افزود: یک دستگاه دیالیز سیار در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید گنجی برازجان چون امکان جابه‌جایی بیماران وجود ندارد مستقر شده که این دستگاه به مبلغ 370 میلیون ریال خریداری‌شده است.
وی با بیان اینکه دو دستگاه دیالیز با تجهیزات و تخت بستری به بخش دیالیز بیمارستان 17 شهریور اهدا شده تصریح کرد:  دو دستگاه دیالیز با تجهیزات و تخت بستری نیز به بخش دیالیز بیمارستان 17 شهریور به مبلغ یک میلیارد و 400 میلیون‌ریال اهداشده است.
مدیرعامل مجمع خیران سلامت استان بوشهر نیز گفت: با تعاملی خوب مجموعه دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر خدماتی در استان ارایه شده که نمودار کمک‌های مردمی در حوزه سلامت به نمودار استان‌های کلان کشور رسیده است.
علیرضا صفایی با اشاره به ساخت دو پایگاه امداد و نجات  در نقاط حادثه خیز دشستان افزود: مجمع خیران سلامت شهرستان دشتستان آمادگی احداث دو پایگاه امداد و نجات با تمامی امکانات و تجهیزات را در دونقطه حادثه‌خیز این شهرستان دارد و در صورت تأمین زمین برای احداث همراه سرای بیمارستان گنجی اقدام می‌کند.