سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۷ مهر ۱۴۰۰

خیران در حوزه سلامت استان بوشهر ۷۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

خیران در حوزه سلامت استان بوشهر ۷۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کردند

خیران در حوزه سلامت استان بوشهر ۷۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کردند

خیران در حوزه سلامت استان بوشهر ۷۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کردند

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: خیران در دو سال گذشته ۷۰ میلیارد ریال در حوزه سلامت استان بوشهر سرمایه‌گذاری کرده‌اند که برای ایجاد سالانه ۲۰۰ تخت بیمارستانی نیاز به مشارکت بیشتر آنان است.

علیرضا رئیسی در همایش تجلیل از خیران سلامت استان بوشهر به طرح تحول نظام سلامت و سیاست‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه سلامت پرداخت و با بیان اینکه در دو سال گذشته تحول مهمی در این عرصه ایجاد شده اظهار داشت: با اجرای طرح تحول  نظام سلامت زیرساخت‌های این عرصه تکمیل و زمینه دسترسی مردم به مراکز درمانی معتبر افزایش یافت.

وی تاکید کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت ضمن اینکه کلینیک‌های تخصصی در سایر نقاط ساخته شد در کنار آن پروژه بلوک‌های زایمانی  و اورژانس‌ها  توسعه یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اصلاح فرایندهای درمانی و کاهش تعرفه‌های پزشکی را از دیگر تحولات ایجاد شده  دانست و گفت: اکنون هزینه جراحی و درمان بیماران قلبی از 35 میلیون تومان به کمتر از 1.5 میلیون تومان کاهش یافته است.

رئیسی  افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت میزان پرداختی هر بستری توسط بیمار 6 تا 6.5 درصد است که این میزان تا قبل از اجرای طرح  بالای 70 درصد بود.

وی توسعه زیرساخت‌های فضاهای درمانی، تجهیزات پزشکی و حضور نیروهای متخصص در سراسر مناطق را از دیگر مزیت‌های طرح تحول نظام سلامت دانست و تاکید کرد: اکنون برای توسعه خدمات درمانی نیاز به مشارکت خیران برای ایجاد بیمارستان و مراکز درمانی پیشرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر تقویت نیروهای درمانی کارآمد گفت: تجهیزات کاربردی و نیروی انسانی کارآمد از دیگرنیازمندی‌هایی است که باید تقویت شود.

وی بابیان اینکه شرایط ماندگاری پزشکان متخصص و فوق متخصص در استان بوشهر فراهم شده افزود: انصاف نیست که با حرف‌های غیر کارشناسانه، پزشکان متخصص و فوق تخصص  دلسرد کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از تدوین بانک اطلاعات خیران سلامت استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: بیش از300 خیر سلامت دربانک اطلاعات خیران سلامت استان بوشهر حضور دارند که در 2 سال گذشته 16 هزار متر زمین به حوزه سلامت اهدا کرده‌اند.

رئیسی افزود: خیران در دو سال گذشته 70 میلیارد  ریال در حوزه سلامت استان بوشهر سرمایه‌گذاری کردند که برای ایجاد سالانه 200 تخت بیمارستانی در استان بوشهر نیازمند مشارکت بیشتر خیران در عرصه سلامت هستیم.