جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

خون مورد نیاز بیماران تالاسمی استان بوشهر تأمین می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خون مورد نیاز بیماران تالاسمی استان بوشهر تأمین می‌شود

مدیرکل انتقال استان بوشهر گفت: از ۳۶۰ بیماری تالاسمی در استان بوشهر ۶۰ درصد آنها تالاسمی فعال هستند که خون مورد نیاز آنها در اداره کل انتقال خون استان بوشهر تامین می‌شود.

خون مورد نیاز بیماران تالاسمی استان بوشهر تأمین می‌شود

 

کرامت ناموری نقش مهم این سازمان در تامین خون مورد نیاز بخش‌های گوناگون مهم دانست و اظهار داشت: اهدا خون ضمن اینکه سبب کاهش غلظت خون و پیشگیری از بیماری‌های ناشی از آن می‌شود اهدا کنندگان از بیماری‌ها و مشکلات خود آگاه می‌شود. 
وی با بیان اینکه استان بوشهر در اهدا خون در کشور پیشتاز هستند، اظهار داشت: با توجه به مراجعه مستمر مردم نوع دوست استان بوشهر در اهدا خون، این استان در شاخص اهدای خون بالاتر از میانگین کشوری است.
مدیرکل انتقال خون استان بوشهر شاخص اهدا خون در کشور را 27 نفر در یک‌ هزار نفر دانست و گفت: در استان  بوشهر به ازا هر یک‌هزار نفر 31 نفر اهدا خون می‌کنند که نسبت به میانگین کشوری رقم قابل توجهی است.
ناموری با بیان اینکه 57 درصد اهدا کنندگان خون به صورت مستمر خون خود را اهدا می‌کنند، تصریح کرد: تعداد اهدا کنندگان مستمر خون در استان بوشهر بالاتر از میانگین کشوری است به‌گونه‌ای که 57 درصد از اهدا کنندگان، به صورت مستمر به مراکز خونگیری استان بوشهر مراجعه می‌کنند.
وی از اهدا 13 هزار واحد خونی در استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: در 4 ماه نخست امسال بیش از 16 هزار نفر برای اهدا خون حیات بخش خود به مراکز اهدا خون مراجعه کرده‌اند که از 13 هزار نفر آنها خونگیری شده است.
  مدیرکل انتقال خون استان بوشهر با اشاره به اینکه چهار پایگاه انتقال خون در شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، گناوه و کنگان فعالیت می‌کنند افزود: بیشترین دریافت کنندگان خون در استان بوشهر بیماران تالاسمی، تصادفی، سرطانی، هموفیلی وافرادی که عمل جراحی دارند است.
ناموری با اشاره به اینکه این اداره کل تامین کننده بیماران تالاسمی در استان بوشهر است خاطر نشان کرد: از 360 بیماری تالاسمی در استان بوشهر 60 درصد آنها تالاسمی فعال هستند که خون مورد نیاز آنها در استان تامین می‌شود.