سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

خوشه صنعتی آبزیان استان بوشهر تشکیل شد‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

خوشه صنعتی آبزیان استان بوشهر تشکیل شد‌

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت استان بوشهر در عرصه پرورش آبزیان برای تحقق طرح‌های این حوزه خوشه صنعتی آبزیان استان بوشهر تشکیل شد.

خوشه صنعتی آبزیان استان بوشهر تشکیل شد‌

 

 مهدی صفوی در نشست بررسی طرح‌های آبزی‌پروری در استان بوشهر با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های این استان ساحلی پرورش آبزیان است اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از استراتژی‌های توسعه صنایع کوچک و متوسط، ایجاد خوشه‌های کسب و کار است، در این راستا مطالعه امکان سنجی خوشه صنعتی آبزیان استان بوشهر تکمیل شده است.
وی از آغاز توسعه این خوشه صنعتی نسبت به انتخاب عامل توسعه  خبرداد و تصریح کرد: با توجه به ظرفیت استان بوشهر در عرصه پرورش آبزیان برای تحقق طرح‌های این حوزه خوشه صنعتی آبزیان استان بوشهر تشکیل شد.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر از انتخاب عامل توسعه خوشه صنعتی آبزیان در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد:گذراندن دوره آموزشی عاملان توسعه خوشه‌های کسب و کار، مدرک تحصیلی مرتبط و تعهد به فعالیت تمام وقت در زمینه خوشه صنعتی مورد تعهد از شرائط انتخاب عامل خوشه صنعتی است.
وی با بیان اینکه انجام مصاحبه‌های تخصصی را از دیگر شرایط انتخاب عامل توسعه خوشه صنعتی دانست و افزود: ‌انتخاب تیم توسعه از طریق تشکیل کمیته تخصصی استانی و بر‌اساس قوانین و دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌های اجرایی صادره از سوی سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران و  انجام مصاحبه‌های تخصصی است.
صفوی بیان کرد: تاکید بر  توسعه در خوشه صنعتی آبزیان عمدتا بر روی فرایند عمل آوری و آبزی پروری  و سایر بخش‌های تاثیرگذار بر این دو حوزه است.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر در تولید میگوی پرورشی در کشور نقش نخست دارد گفت: 60 درصد میگوی پرورشی کشور در استان بوشهر پرورش و تولید می‌شود.
وی با بیان اینکه سالانه افزون بر 60 هزار تن انواع آبزیان در استان بوشهر صید می‌شود خاطر نشان کرد: 80 درصد  میگوهای پرورشی تولیدی در استان صادراتی است و  12 هزار صیاد استان سالانه افزون بر 60 هزار تن انواع آبزیان صید می‌‌کنند.