جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

خطیب جمعه بوشهر:کشورهای منطقه نسبت به طرح های اختلاف برانگیز هوشیار باشند - نمایش محتوای خبر

 

 

خطیب جمعه بوشهر:کشورهای منطقه نسبت به طرح های اختلاف برانگیز هوشیار باشند

خطیب جمعه بوشهر:کشورهای منطقه نسبت به طرح های اختلاف برانگیز هوشیار باشند

خطیب جمعه بوشهر:کشورهای منطقه نسبت به طرح های اختلاف برانگیز هوشیار باشند

حجت الاسلام سید غلامرضا هاشمی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر بوشهر افزود:
در شرایط کنونی و ملتهب منطقه اتحاد بین کشورهای منطقه حائز اهمیت فراوانی است که سفر اردوغان رئیس جمهوری ترکیه به ایران نشان از ایجاد همگرایی بین این 2 کشور است.
وی بیان کرد: همه پرسی کردستان عراق یک اقدام نادرست بود که بسیاری از کشورها علیه آن اعلام موضع کردند.
هاشمی با اشاره به تشییع باشکوه پیکر شهید محسن حججی اظهار داشت: همزمانی دهه اول محرم با تشییع پیکر این شهید والا مقام یک حرکت ارزشمند تلقی شده که مردم نیز با استقبال حماسی بار دیگر ولایت پذیری خود را به اثبات رساندند.
وی ادامه داد: به گواه بسیاری از رسانه ها و حتی رسانه های خارجی شهید حججی امروز به عنوان نمادی از انسجام و اقتدار ایران اسلامی تبدیل شده است.
امام جمعه موقت بوشهر با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و شهدای این نیرو اظهار کرد: نیروی انتظامی همواره ارمغان آور امنیت و آرامش برای جامعه است و تلاش های شبانه روزی آنها قابل تقدیر و ستایش است.
هاشمی تاکید کرد: نیروهای ارتش، سپاه و بسیج در تامین امنیت نقشی چشمگیر دارند و در این میان نقش نیروی انتظامی برای تامین امنیت داخلی بی بدیل است.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع کارگزاران حج بیان کرد: حج از مراکز اصلی و مهم برای خنثی کردن اقدام و تلاش های پلید دشمنان نظام جمهوری اسلامی است.
هاشمی افزود: همچنین حج یک جبهه بین المللی برای مقابله با تهدیدها وخطرهای دشمنان اسلام و انقلاب محسوب می شود.
خطیب جمعه بوشهر با اشاره به برگزاری باشکوه آئین های دهه نخست محرم در این استان اظهار داشت: در دهه اول محرم همزمان بااقصی نقاط کشور شاهد حضوری حماسی مردم در حسینیه ها و مساجد استان بودیم.
وی گفت: حضور نوجوانان و جوانان و شور وصف نشدنی آنها در ویژه برنامه های دهه اول محرم همگان را به آینده با عزت و افتخار ایران اسلامی امیدوار کرد.