جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

خطبه های نماز جمعه بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

خطبه های نماز جمعه بوشهر

شورای نگهبان معیار و مرجع اساسی در انتخابات است

خطبه های نماز جمعه بوشهر

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در خطبه های نماز جمعه بوشهر با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: شورای نگهبان میزان، معیار و مرجع اساسی در انتخابات مختلف در کشور است.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: حفظ حریم این نهاد به عنوان فصل الخطاب بر داوطلبان انتخابات، حامیان آنان و مطبوعات واجب است.   
وی تصریح کرد: شورای نگهبان به عنوان مرجع اساسی باید در گام های مختلف انتخابات کشور حضور داشته باشد.

امام جمعه بوشهر تخریب شورای نگهبان را تخریب انتخابات دانست و گفت: چهره‌های شورای نگهبان چهره‌ها بزرگواری هستند که تخریب آنها آغاز حرکت انحراف و خدشه‌دار کردن انتخابات است.           
امام جمعه بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با میهمانان کنفرانس اسلامی اظهارکرد: امروز جهان دچار جاهلیت مدرن شده و همان فساد، انحراف و انحطاطی که در صدر اسلام جزیره العرب را دربرگرفته بود؛ امروز با ابزار تکنولوژی جهان را فراگرفته است.          
آیت الله صفایی بوشهری گفت: در شرایط کنونی با تشکیل گروهک های تکفیری، رژیم اشغالگر قدس و داعش به نام آزادی، دموکراسی، مدرنیته و زندگی نوین با زنده به گور کردن زن و مرد فکرها را از بین می‌برند.     
وی تاکید کرد: در این شرایط علما و روشنفکران وظیفه دارند اسلام ناب محمدی (ص) را از نو احیا کنند.      
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ادامه داد: تمدن اسلامی به معنی تجاوز به کشورها نیست بلکه نشان دادن کرامت انسانی به عنوان یکی از آموزه های اسلامی است.       
وی اظهار کرد: ایجاد تفرقه در جهان اسلام امروز یکی از هدف های غرب است که باید کشورهای اسلامی از آنها برحذر باشند.  
امام جمعه بوشهر گفت: سکوت برخی کشورهای مسلمان در مقابل کشتار مردم نیجریه، سوریه، عراق و فلسطین تاسف آور است.  
وی با اشاره به پیروزی مردم عراق در نبرد با داعش و آزادی الرمادی افزود: آزادی شهر الرمادی آغاز حرکت آزادی سایر منطقه های زیرسلطه داعش است.       
آیت الله صفایی بوشهری همچنین با قدردانی از مردم ولایت مدار استان از حضور گسترده در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی بیان کرد: مردم با حضور حماسی خود ثابت کردند که پربصیرت و آگاه هستند و عظمت تاریخی خود را حفظ کرده‌اند.