جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

خرید گندم از کشاورزان استان بوشهر از ۱۰۰ هزار تن فراتر رفت - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

خرید گندم از کشاورزان استان بوشهر از ۱۰۰ هزار تن فراتر رفت

خرید گندم از کشاورزان استان بوشهر از ۱۰۰ هزار تن فراتر رفت

خرید گندم از کشاورزان استان بوشهر از ۱۰۰ هزار تن فراتر رفت

 

مدیرکل غله استان بوشهر گفت: خرید گندم از کشاورزان استان بوشهر نسبت به سال قبل با رشد بیش از ۴ برابری روبه‌رو شد و به ۱۰۰ هزارو ۲۰۰ تن رسید.
سید محمد هاشمی با اشاره به اینکه امسال خرید گندم از کشاورزان استان بوشهر از 10 فروردین آغاز شده اظهار داشت: بر اساس اعلام مسئولان جهاد کشاورزی، تولید گندم در این استان به حدود 130 هزار تن رسیده است.
  وی با بیان اینکه سال گذشته 25 هزار تن گندم از کشاورزان استان بوشهر خریداری شد تصریح کرد: خرید گندم از کشاورزان استان بوشهر نسبت به سال قبل با رشد بیش از 4 برابری روبه‌رو شد و به  100 هزارو 200 تن رسید. 
مدیرکل غله استان بوشهر با اشاره به اینکه امسال 4 مرکز خرید گندم در استان بوشهر فعال شد گفت: 2 کارخانه آرد در دشتی و دشتستان، سیلوی برازجان و مجتمع انبارهای چغادک محل‌های تعیین شده برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان بوشهر است که مجتمع انبارهای چغادک بیشترین خرید گندم داشته است.
هاشمی با اشاره به روزهای پایانی خرید گندم افزود: امسال قیمت خرید گندم از کشاورزان استان بوشهر گندم معمولی هر کیلوگرم 12 هزار و 705 ریال و گندم دوروم هر کیلوگرم 13 هزار و 68 ریال  تعیین شده است.
وی با بیان اینکه وجه گندم خریداری شده از طریق بانک کشاورزی به کشاورزان پرداخت می‌شود گفت: سامانه‌ای برای خرید تضمینی گندم در مراکز خرید گندم ایجاد شده که بانک کشاورزی وجه گندم تحویلی را به حساب کشاورزان واریز می‌کند.