سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

خدمات دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر به فناوری‌های روز مجهز شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خدمات دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر به فناوری‌های روز مجهز شود

خدمات دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر به فناوری‌های روز مجهز شود

خدمات دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر به فناوری‌های روز مجهز شود

 

امام جمعه بوشهر گفت: برای جلوگیری از تخلفات اداری علاوه بر تجهیز دستگاه‌های اداری استان بوشهر به فناوری‌های روز طرح پیشگیری از وقوع جرم مورد توجه قرار بگیرد.آیت‌الله صفایی بوشهری  در نشست با رئیس سازمان بازرسی کشور در بوشهر از تلاش‌ها و کوشش‌های سازمان بازرسی کل کشور به ویژه پیگیری‌های اخیر در عرصه حقوق‌های نجومی و برخوردهای قاطع با افراد متخلف قدردانی کرد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان اینکه نخستین ناظر و بازرسی عالم وجود، خداست، افزود: یکی از ابعاد نظام عالم خلقت، بازرسی است و در قرآن بحث بازرسی و نظارت فراوان دیده شده است.
صفایی بوشهری با بیان اینکه خداوند یکی از ابعاد وجودی خود را بازرسی، نظارت و تصحیح گذاشته، تصریح کرد: بازرسی از ارکان اساسی نظام خلقت است و اگر بازرسی نباشد قطعاً نظام آفرینش دچار اختلال می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه یکی از ابعاد مهم هندسه نظام اسلامی، نظارت و بازرسی است، وظایف بازرسی را دارای دو وجه جلوگیری از لطمات درون نظام و پیشگیری با برنامه‌های دقیق دانست.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه روح تقوا و ایمان از آسیب‌ها جلوگیری می‌کند افزود: در این 38 سالی که از انقلاب می گذرد بخاطر وجود روح تقوا، ایمان و ولایتمداری، دچار آسیب‌های جدی نشده‌ایم اما همین آسیب‌هایی هم که وجود دارد برای نظام جمهوری اسلامی ایران بسیار گران است چون نظام ما نظام اسلامی، ولایی، انقلابی است.
صفایی بوشهری با بیان اینکه نقش سازمان بازرسی در پیشگیری از وقوع جرم و برخورد با خاطیان بسیار مهم است، خاطر نشان کرد: نقش برخورد تنها می‌تواند 25 درصد مسائل را تصحیح کند و مهم‌تر از آن، پیشگیری از وقوع جرم حکومتی توسط مدیران بالادستی، میان دستی و پایین دستی است.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر نقش پیشگیری را در بازرسی بسیار مهم دانست و تأکید کرد: باید بر روی پروژه پیشگیری از وقوع جرم در فضاهای مرتبط و جامعه هدف سازمان بازرسی بسیار کار و فعالیت شود.
وی بیان اینکه توجه به مقوله‌های اخلاقی و خود را در محضر خدا دیدن در کنار بهره‌گیری از فناوری‌های روز و الکترونیکی کردن امور اداری از عوامل موثر در کاهش تخلفات به‌شمار می‌رود گفت: پیشگیری از وقوع جرم در دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها امری محوری و مقدم در همه فعالیت‌های سازمان بازرسی است.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه بسیاری از تخلفات اداری بخاطر عدم فهم مدیران از قانون است، تاکید کرد: در این رابطه فهم قانون توسط مدیران بسیار مهم و ضروری است.