سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

خدمات ثبت احوال استان بوشهر به سامانه الکترونیکی مجهز شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خدمات ثبت احوال استان بوشهر به سامانه الکترونیکی مجهز شود

خدمات ثبت احوال استان بوشهر به سامانه الکترونیکی مجهز شود

خدمات ثبت احوال استان بوشهر به سامانه الکترونیکی مجهز شود

 

امام جمعه بوشهر گفت: تجهیز ثبت احوال استان بوشهر به سیستم الکترونیکی ضمن اینکه سلامت و صحت فعالیت‌ها در پی دارد سرعت خدمات را افزایش می‌دهد.
آیت‌الله صفایی بوشهری در نشست با  معاون وزیر کشور و مسئولان ثبت احوال کشور در بوشهر با بیان اینکه آمار در حوزه احوال و اسناد دارای جایگاه ویژه‌ای برای برنامه‌ریزی است اظهار داشت: ارائه آمار صحیح مهم‌ترین برنامه‌ریزی‌های مهم در کشور محسوب می‌شود که در این بخش ثبت احوال نقش ویژه‌ای دارد.
وی با بیان اینکه عرصه‌های مختلف نیاز به برنامه‌ریزی دارد گفت: مسئولان سازمان ثبت احوال  مسئولیت و رسالت مهمی در حوزه برنامه‌ریزی در ثبت احوال سجلی افراد جامعه دارند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه اسناد هویتی در ارائه  خدمات گوناگون نقش مهمی دارد گفت: فضای مدیریت جمعیتی نیاز به شناخت برای ارائه خدمات دارد که در این راستا سجل نمایشگر ماهیت شخص و هویت فردی و خانوادگی است.
صفایی بوشهری با تاکید بر نگارش فارسی در ثبت احوال افزود: باید در ثبت احوال در امورسجلی و شناسنامه، نگارش صحیح فارسی رعایت شود که  در این خصوص نیاز به کارشناسان مسلط به زبان فارسی است.
امام جمعه بوشهر با تاکید بر ارائه خدمات سجلی بوسیله سامانه الکترونیکی افزود: تجهیز ثبت احوال استان بوشهر به سیستم الکترونیکی ضمن اینکه سلامت و صحت فعالیت‌ها در پی دارد سرعت خدمات را افزایش می‌دهد.
وی با بیان اینکه مشکلات مالی نباید در ارائه خدمات به افراد تاثیرگذار باشد افزود: هرچند صندوق برای کمک به افراد نیازمند برای امور سجلی در استان بوشهر راه‌اندازی شده ولی دفتر نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در این راستا آماده ارائه خدمت به نیازمندان است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر ابطال اسناد هویتی افراد فوت شده افزود: برای جلوگیری از سو استفاده از اسناد سجلی فوت شدگان، باید در ابطال به موقع افراد فوت شده تسریع شود.
صفایی بوشهری از رضایت‌مندی مردم استان بوشهر از خدمات اداره کل ثبت احوال این استان خبرداد و گفت: مردم خون‌گرم و نجیب استان بوشهر از خدمات اداره کل ثبت احوال در ارائه خدمات سجلی رضایت دارند.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ