جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

خدمات به اتباع خارجی ساکن استان بوشهر افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

خدمات به اتباع خارجی ساکن استان بوشهر افزایش می‌یابد

استاندار بوشهر گفت: در راستای بهبود وضعیت اتباع خارجی ساکن در استان بوشهر با اجرای طرح‌های تدوین شده خدمات در عرصه‌های مختلف به آنان افزایش می‌یابد.

خدمات به اتباع خارجی ساکن استان بوشهر افزایش می‌یابد

 

 مصطفی سالاری، در نشست با نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه استان بوشهر به سبب ظرفیت‌های مختلف میزبان قابل توجهی از اتباع خارجی است اظهار داشت: استان بوشهر میزبان قابل توجهی از اتباع خارجی به ویژه  افاغنه است که این مهم به سبب وجود صنایع عظیم نفت، گاز، پتروشیمی و مزارع گسترده کشاورزی در راستای اشتغال آنان است.
وی با بیان اینکه برخی از اتباع خارجی با مدارک قانونی در استان بوشهر سکونت دارند تصریح کرد: این افراد از خدمات گوناگون آموزشی، درمانی  و دیگر خدمات همانند  دیگر مردم  این استان بهره‌مند هستند.
استاندار بوشهر با بیان اینکه برخی از اتباع خارجی فاقد مدرک قانونی در استان بوشهر فعالیت می‌کنند گفت: تلاش شده  با تعامل و همکاری خدمات به این افراد هم ارائه شود چراکه اعتقاد داریم این افراد با توجه به شرایط سختی که در کشورشان بوده به این استان پناهنده شده‌اند.
سالاری از استفاده از نظرات و ایده‌های اتباع خارجی ساکن در استان بوشهر برای رفع مشکلات آنان خبرداد و افزود: در یکسال اخیر تلاش شده در تصمیم‌گیری ها برای رفع مشکلات اتباع خارجی ساکن در استان بوشهر ضمن ارتباط با آنان از نظرات آنها استفاده شود.
وی با بیان اینکه فرزندان اتباع خارجی در استان بوشهر از خدمات آموزشی بهره‌مند هستند خاطر نشان کرد: برای استفاده مطلوب از خدمات آموزشی  اتباع خارجی در استان بوشهر در راستای تامین نیازهای آنان، فضاهای آموزشی گسترش یافته است.
استاندار بوشهر با بیان اینکه اتباع افغانی پناهنده در استان بوشهر آسیب تلقی نمی‌شوند گفت: برخی از اتباع کشورهای دیگر با تکدی‌گری و دیگر فعالیت‌ها به جامعه آسیب وارد می‌کنند ولی اتباع افغانی ساکن در استان مشکلی ندارند.
سالاری با بیان اینکه اتباع خارجی در استان بوشهر همانند دیگر مردم به خدمات دسترسی دارند تصریح کرد: در ارائه خدمات به اتباع خارجی ساکن در استان بوشهر با دیگر مردم تفاوتی قائل نمی‌شود تا با خاطره خوشی زمانی به کشورشان بازگردند.
وی با تاکید بر بهبود وضعیت اتباع خارجی ساکن در استان بوشهر افزود: برای ارائه خدمات مطلوب‌تر به اتباع خارجی ساکن در استان بوشهر آمادگی همکاری همه جانبه با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل هستیم.