رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

خبررسانی به موقع باعث رشد و پیشرفت جامعه می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبررسانی به موقع باعث رشد و پیشرفت جامعه می شود

خبررسانی به موقع باعث رشد و پیشرفت جامعه می شود.

خبررسانی به موقع باعث رشد و پیشرفت جامعه می شود

 

 آیت الله صفایی بوشهری در آیین تجلیل از خبرنگاران خبرگزاری صدا و سیما، جایگاه خبررسانی و خبرنگاران را در جامعه بسیار مهم دانست و افزود: خبرنگاران واسطه دانش جامعه با حوادث و اتفاقات هستند و دراین عرصه نقش مهم و اساسی دارند.

وی با تاکید بر توجه به صداقت در خبررسانی اضافه کرد: اگر امانت و صداقت در خبر رسانی نباشد جامعه دچار هرج و مرج می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر نقش مهم اصحاب رسانه در اطلاع رسانی خاطر نشان کرد: محور تمام فعالیت‌های رسانه‌ای دیداری، شنیداری و نوشتاری حوزه خبر است.

وی با بیان اینکه یکی از جلوه‌های استکبار جهانی امپریالیسم خبری است گفت: استکبار رسانه‌ای سازمان‌های پیچیده و غول‌پیکری را تشکیل داده‌اند که اطلاع‌رسانی دنیا و افکار عمومی جهان را مدیریت می‌کنند.

آیت الله صفایی بوشهری با استناد به آیات الهی در قرآن کریم بر توجه به خط الهی خبری تاکید کرد و افزود: خداوند متعال در قرآن کریم بر صداقت خبری تاکید کرده است که اگر خبری از سوی امپریالیسم خبری ارائه شد باور نکنید.

وی بیان اینکه خبررسانی سبب ایجاد مسئولیت اجتماعی در جامعه می‌شود خاطرنشان کرد: در حادثه وقوع سیل امسال در کشور این مهم را شاهد بودیم که پس از اطلاع‌رسانی، مردم به یاری آسیب دیدگان شتافتند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به وجود ۶ ابر رسانه و ۱۳ شبکه بزرگ رسانه‌ای استکباری در جهان افزود: امپریالیسم خبری با ایجاد این ابر رسانه‌ها با پوشش گسترده خبری افکار عمومی جهان را مدیریت می‌کند.

وی تصریح کرد: یکی از کارکرد‌های انقلاب اسلامی خبررسانی صادقانه و ضد استکباری است که تاکنون رسانه‌ها و خبرنگاران انقلابی در این عرصه موفق عمل کرده‌اند.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به افزایش رسانه‌های خبری در فضای مجازی و حقیقی جهان تصریح کرد: با گسترش سیستم‌های الکترونیکی، فضا‌های اطلاع‌رسانی و رسانه‌ای در جهان افزایش یافته و اکنون هر نفر با داشتن فضای مجازی به عنوان یک رسانه مطرح است.

وی به برنامه‌ریزی دشمن علیه نظام اسلامی ایران پرداخت و گفت: بیش از پنج هزار شبکه فارسی زبان بیگانه علیه نظام اسلامی ایران فعالیت می‌کنند که در مقابل آن جبهه مقاومت رسانه‌ای اسلامی ایجاد شده که موفق عمل کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تاکید کرد: جهان استکبار با این همه امکانات و تجهیزات نتوانسته برنامه‌های خود را در ایران عملیاتی کند که نشان از رسالت صحیح خبرنگاران انقلابی، اصحاب رسانه، رسانه ملی و استانی دارد.

در این آیین از خبرنگاران  صدا و سیمای مرکز بوشهر قدردانی شد.