سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۴۰۰

خانوارهای مددجو ساکن در بافت‌های فرسوده توانمند می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

خانوارهای مددجو ساکن در بافت‌های فرسوده توانمند می‌شوند

خانوارهای مددجو ساکن در بافت‌های فرسوده توانمند می‌شوند

خانوارهای مددجو ساکن در بافت‌های فرسوده توانمند می‌شوند

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: در راستای توانمند سازی مددجویان طرح‌های اشتغال‌زایی در استان بوشهر اجرایی شده که در این راستا ۴۰۰ خانوار ساکن در بافت فرسوده و تاریخی بوشهر توانمند می‌شوند.

حمد لطفی در نشست بررسی اجرای طرح‌ها در بافت‌های فرسوده و تاریخی بوشهر با بیان اینکه برخی مددجویان کمیته امداد استان بوشهر در حاشیه شهرها و بافت‌های فرسوده ساکن هستند اظهار داشت: توانمند سازی، فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد برای مددجویان در این نقاط است.

وی ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان با هدف خودکفایی آنها از مهم‌ترین اولویت‌های این نهاد است افزود: سال قبل یک‌هزار و 752طرح اشتغال‌زایی در راستای توانمند سازی مددجویان به با پرداخت 232 میلیارد و 760 میلیون تسهیلات ریال از محل اعتبارات قرض الحسنه بانکی اجرا شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه طرح‌های اشتغال‌زایی  بر اساس ظرفیت‌های مناطق اجرایی می‌شود گفت: طرح‌های اشتغال‌زایی در بخش‌های کشاورزی، دامپروری ، شیلات ، صنایع دستی  و دیگر ظرفیت‌های مناطق است که با مهارت افزایی مددجویان و پرداخت تسهیلات اجرایی می‌شود.

لطفی با بیان اینکه سال گذشته 2هزار و 60 طرح اشتغال‌زایی  در حوزه مددجویان کمیته امداد استان بوشهر اجرایی شد بیان کرد: 283 میلیارد و 670 میلیون ریال تسهیلات در راستای توانمند سازی اقتصادی در زمینه ایجاد اشتغال به مددجویان استان بوشهر پرداخت  و 2 هزار و 60 طرح اشتغال‌زایی اجرا شده است.

وی شناخت بازار کار، آموزش و اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی را به عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این نهاد بیان کرد و گفت: اشتغال در کمیته امداد امام خمینی(ره) از استعدادیابی و آموزش آغاز و به پرداخت تسهیلات و ایجاد اشتغال و نظارت تا زمان تثبیت و پایداری کامل ادامه می‌یابد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر از توانمند سازی خانوارهای مدد جو ساکن در بافت‌های فرسوده و تاریخی بوشهر خبرداد و افزود: در راستای توانمند سازی اقتصادی مددجویان طرح‌های اشتغال‌زایی در استان بوشهر اجرایی شده که در این راستا 400 خانوار ساکن در بافت فرسوده و تاریخی بوشهر توانمند می‌شوند.