سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

خانواده‌های دو معلول به بالا در استان بوشهر صاحب مسکن می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

خانواده‌های دو معلول به بالا در استان بوشهر صاحب مسکن می‌شوند

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان امسال ۲۵۰ خانواده دو معلولی به بالای استان بوشهر صاحب مسکن می‌شوند.

خانواده‌های دو معلول به بالا در استان بوشهر صاحب مسکن می‌شوند

 

 خدیجه پوربهی با بیان اینکه 2 درصد جمعیت استان بوشهر معلولان تشکیل می‌دهند، اظهار داشت: اکنون حدود 20 هزار معلول در حوزه‌های گوناگون در استان بوشهر شناسایی شده که نیاز به خدمات توان‌بخشی دارند.
وی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی خدمات گوناگون به جامعه هدف خود ارائه می‌کند تصریح کرد: 150 نوع طرح در بخش‌های مختلف به جامعه هدف بهزیستی در استان بوشهر ارائه می‌شود.
مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم ویژه کودکان زیر شش سال گفت: در اجرای این طرح سال گذشته بیش از 32 هزار کودک تحت پوشش قرار گرفتند که 486 کودک مبتلا به مشکلات بینایی شناسایی و برای درمان آنها اقدام شد.
پوربهی با اشاره به اجرای طرح غربالگری شنوایی نوزادان استان بوشهر خاطر‌نشان کرد: در اجرای این طرح 76 درصد نوزادان تحت پوشش قرار گرفتند که با غربالگری 16 هزار و 600 نوزاد 78 تن از آنان که مشکل شنوایی داشتند شناسایی و طرح‌های جلوگیری از ناشنوایی آنها اجرا شد.
وی، خاطر نشان کرد: در 10 سال گذشته مشکلات ناشنوایی و نابینایی 4 هزار و 729  نفر در استان بوشهر پیگیری و خدمات رسانی شده است.
پوربهی مشاوره حضوری و تلفنی را از دیگر خدمات بهزیستی استان بوشهر دانست و گفت: در این راستا خدمات گوناگون روان شناختی، مهارت افزایی و رواشناسی به بیش از 15 نفر ارائه شده است.
وی توجه به اشتغال افراد تحت پوشش بهزیستی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: سال گذشته 851 فرصت شغلی ویژه فرزندان مددجوی بهزیستی فراهم شد که امسال این برنامه با جدیدیت بیشتر ادامه دارد.
مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با اشاره به پرداخت وام مسکن به مددجویان و تامین سرپناه آنان خاطرنشان کرد: علاوه بر 245 میلیون تومان وام مسکن به مددجویان بهزیستی استان بوشهر مرمت و بازسازی منازل فرسوده این افراد انجام شده است.
پوربهی با اشاره به ساخت مسکن ویژه خانواده‌های دو معلولی به بالا در استان بوشهر افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان امسال 250 خانواده دو معلولی به بالای استان بوشهر صاحب مسکن می‌شوند.