سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

خاطرات والدین شهیدان در حال تدوین است - نمایش محتوای خبر

 

 

خاطرات والدین شهیدان در حال تدوین است

خاطرات والدین شهیدان در حال تدوین است

خاطرات والدین شهیدان در حال تدوین است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گفت: برای روایت زندگی شهیدان و ایثارگری پدران و مادرانشان، بنیاد شهید خاطرات والدین شهیدان راجمع‌آوری می‌کند.

حجت‌الاسلام تشکری در جمع خبرنگاران افزود: ضبط و تدوین خاطرات پدران و مادران شهیدان آغاز شده که تاکنون روایت خانواده‌ 500 شهید جمع‌آوری شده و امیدواریم تا پایان سال روایت زندگی 200 شهید دیگر را گردآوری کنیم.

وی ادامه داد: این کار تا ثبت خاطرات پدر و مادران تمامی شهیدان استان که در قید حیات هستند، ادامه دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین از گردآوری و انتشار خاطرات 72 جانباز بالای 70 درصد استان خبر داد که به‌زودی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

حجت الاسلام تشکری درباره‌ ساماندهی گلزار شهدای استان هم گفت: همه 211 گلزار شهیدان استان بوشهر با اعتبار 170 میلیارد ریال ساماندهی شده‌اند و برنامه داریم که گلزارهای مرکز شهرستان‌ها را سقف‌دار کنیم تا خانواده‌ها و علاقه‌مندان شهیدان در فضایی راحت به زیارت آنها بروند.

او افزود: با وجود قانون جذب 25 درصدی خانواده ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی،500 تن از فرزندان ایثارگران استان با داشتن مدارک تحصیلی هم‌اکنون بیکارند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همچنین ابراز امیدواری کرد که بخش اول مجتمع فرهنگی، تفریحی و ورزشی ایثار بهار 95 به بهره‌برداری کامل برسد.