جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

حمایت از آموزش عالی در مناطق محروم سیاست وزارتخانه است - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت از آموزش عالی در مناطق محروم سیاست وزارتخانه است

معاون آموزشی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری گفت: این وزارتخانه از فعالیت هایی که منجر به توسعه علمی و آموزش عالی می شود بویژه در مناطق محروم حمایت می کند

حمایت از آموزش عالی در مناطق محروم سیاست وزارتخانه است

مجتبی شریعتی نیاسر روز پنجشنبه در آیین افتتاح دانشکده هنر و معماری دانشگاه خلیج فارس بوشهر افزود: برهمین اساس دانشگاه خلیج فارس هم به دلیل موقیت و نام آن مورد حمایت جدی این وزارتخانه است.وی اضافه کرد: اجرای پروژه های عمرانی در دانشگاهها و بهره برداری از این پروژه های ناتمام یکی از نقاط قوت دولت یازدهم است.شریعتی نیاسر اظهار کرد: رشته هنر و معماری در آموزش عالی در بخش دانشجو و استاد به نسبت دیگر رشته ها عقب تر است و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای رونق هرچه بیشتر این رشته و توسعه دانشکده هنر و معماری در بوشهر تلاش می کند.
استاندار بوشهر در این آیین گفت: دانشکده هنر و معماری با همکاری و همراهی همه دستگاههای ذی ربط عملیاتی و مرحله نخست آن با همت همه مسئولان مورد بهره برداری قرار گرفت.
مصطفی سالاری افزود: با توجه به ظرفیت این دانشکده انتظار می رود وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در زمینه توسعه رشته و ورود دانشجویان بیشتر به این دانشکده همت و تلاش بیشتری داشته باشد.
وی اضافه کرد: حضور هرچه بیشتر دانشجویان در این دانشکده باعث احیای بافت قدیم بوشهر و پشتوانه محکمی در بخش میراث فرهنگی است.
سالاری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: استان بوشهر با همت وزارت راه و شهرسازی در همه بخش ها و شهرستانهای خود به صورت میانگین یک پروژه در بخش راه دارد و این امر باعث شده که این استان به کارگاهی در بخش راه تبدیل شود.