جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

حماسه شهید نادر مهدوی در مبارزه با استکبار در خلیج فارس ماندگار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

حماسه شهید نادر مهدوی در مبارزه با استکبار در خلیج فارس ماندگار شد

حماسه شهید نادر مهدوی در مبارزه با استکبار در خلیج فارس ماندگار شد

حماسه شهید نادر مهدوی در مبارزه با استکبار در خلیج فارس ماندگار شد

سرهنگ رمضان زیراهی در همایش تجلی اخلاص در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر با بیان اینکه  استان بوشهر در عرصه دفاع مقدس بیشترین سهم در اعزام نیرو به جبهه‌ها به خود اختصاص داد اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس مردم ایران خوب درخشیدند و استان بوشهر نیز به لحاظ جمعیتی بیشترین اعزام رزمنده  به مناطق عملیاتی داشته است.

فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه با بیان اینکه رزمندگان استان بوشهر هم در خشکی و هم دریا با دشمنان مبارزه کردند خاطر نشان کرد: مردم استان بوشهر در دوران دفاع مقدس از زمین و دریا در حال دفاع بودند و در عملیات‌های خیبر، کربلای 3، 4 و 5 حضور برجسته‌ای داشتند و در دریا نیز حماسه نادر مهدوی ماندگار شد.

وی با بیان اینکه نخستین یگان دریایی مردمی در دوران دفاع مقدس برای مبارزه با دشمنان از استان بوشهر اعزام شد تصریح کرد: نخستین یگان‌های دریایی از نیروهای مردمی در دفاع از خلیج فارس بعداز نیروی دریایی ارتش از استان بوشهر اعزام شد.

سرهنگ زیراهی با بیان اینکه منطقه دوم نیروی دریایی سپاه از شمالی‌ترین تا جنوبی‌ترین نقطه در خلیج فارس مستقر یافت افزود: بیشترین مقابله به مثل با دشمنان در دوران دفاع مقدس رزمندگان استان بوشهر انجام دادند که برخی عملیات‌ها برجسته و در تاریخ دفاع مقدس ماندگار است.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با اشاره به جنگ نفتکش‌ها در خلیج فارس خاطر نشان کرد: پس از اینکه دشمن بعثی و صدام توان مقابله با رزمندگان اسلام نداشتند برای قطع صادرات نفت از ایران، جنگ را به خلیج فارس هدایت کردند که این نقشه آنان با حماسه رزمندگان دریادل استان بوشهر خنثی شد.

وی با بیان اینکه اسکورت نفتکش‌های دشمنان بر عهده استکبار جهانی گذاشته شد افزود: رزمندگان دریادل و شجاع استان بوشهر با حماسه در عملیات‌های مختلف، هیمنه استکبار جهانی در خلیج فارس را شکستند و با پیروزی رزمندگان اسلام،آبروی آمریکا در اسکورت نفتکش‌ها خدشه‌دار شد.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با اشاره به حماسه 16 آذر شهید نادر مهدوی در خلیج فارس خاطر نشان کرد: حماسه شهید نادر مهدوی و هم‌رزمانش در 16 آذر سال 1366 در شکست آمریکا در خلیج فارس در تاریخ دفاع مقدس و مبارزه با استکبار ماندگار شد.

سرهنگ زیراهی با اشاره به تقسیم منابع کشورهای ضعیف بین کشورهای استکباری گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی، منافع استکبار در کشورهای تحت سلطه و استعمار آنان به خطر افتاد.

وی،حرکت راهیان نور را حماسه آفرین و امینت ساز دانست و افزود:  اردوی راهیان نور با انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و از خود گذشتگی بین نوجوانان و جوانان بهترین آرامش را به جامعه هدیه داد.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه  با بیان اینکه سالانه از اسفندماه تا فروردین ماه راهیان نور دریایی آغاز می‌شود گفت: در این فاصله زمانی میهمانان بسیار زیادی از استان‌های دیگر کشور از بوشهر به منطقه عملیاتی خارگ اعزام می‌شوند.

سرهنگ زیراهی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 479 هزار نفر به راهیان نور دریایی به مناطق دریایی استان بوشهر اعزام شده‌اند خاطر نشان کرد:  341هزار نفر مربوط به اعزام به جزیره خارگ است و همه اعزام‌ها با اکیب‌های ایمنی، غواص و پزشکی صورت می‌گیرد.