سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

حقوق‌های نجومی خیانت به آرمان‌های انقلاب است - نمایش محتوای خبر

 

 

حقوق‌های نجومی خیانت به آرمان‌های انقلاب است

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به اینکه حقوق‌های نجومی برخی افراد ظالمانه و غیر منصفانه است، تاکید کرد: این

برداشت‌های ظالمانه و نامشروع گناه و خیانت به آرمان‌های انقلاب اسلامی است.
حجت‌الاسلام سید احمد هاشمی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه خداوند فلسفه ماه مبارک رمضان را بر اساس کسب تقوا تعیین کرده‌اند اظهار داشت: انس با قرآن، انس با دعا، شب

زنده‌داری، رسیدگی به مستمندان و نیازمندان، مراقبت از چشم، گوش و زبان  و تحمل تشنگی و گرسنگی از جمله دستاوردهای ماه مبارک رمضان در راستای کسب تقوای الهی است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه ماه مبارک رمضان انسان را در مقابل گناهان واکسینه می‌کند تصریح کرد:  باید دستاوردهای ماه مبارک رمضان حفظ و اعمال صالح و خیر و دوری از گناهان همواره در تمام ماه‌ها استمرار داشته باشد.

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به اینکه فتنه‌گران سال 88 به بهانه انتخابات، انقلاب را نشانه گرفتند تاکید کرد: بروز فتنه در سال 1388 اصل انقلاب را نشانه گرفت و اکنون عده‌ای دنبال به فراموشی سپردن این فتنه هستند که لازم است همواره مد نظر قرار بگیرد.

هاشمی با اشاره به اینکه حقوق‌های نجومی برخی افراد ظالمانه و غیر منصفانه است تاکید کرد: این برداشت‌های ظالمانه و نامشروع گناه و خیانت به آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر برگرداندن حقوق‌های نجومی به بیت‌المال تصریح کرد: دریافت‌های نامشروع برخی افراد باید به بیت‌المال برگشت داده شود چراکه برداشت نامشروع از بیت‌المال خیانت به آرمان‌های انقلاب اسلامی و اسلام است.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه خائنان دریافت حقوق‌های نجومی لیاقت و شایستگی پست و مقام در حکومت اسلامی ندارند افزود: اینها کسانی نیستند که لیاقت پست و مقامی داشته باشند.

هاشمی، با اشاره به سالروز کشف حجاب رضا خانی و حمله دژخیمان رضاخان به هزاران نفر در مسجد گوهرشاه خاطر نشان کرد: 21 تیرماه مصادف با حمله دژخیمان رضاخان در سال 1314 به مردم در مسجد گوهرشاه برای برداشت حجاب از سر زنان است که در این روز هزاران نفر به خاک و خون کشیده شدند.

وی با بیان اینکه وضعیت حجاب در جامعه نگران کننده است تصریح کرد: مسئولان باید با انوع فسادهای اداری، مالی، اخلاقی مبارزه کنند تا شاهد بروز ناهنجاری‌های اجتماعی از جمله وضعیت نامطلوب حجاب در جامعه نباشیم.

امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر کنترل حجاب در جامعه به ویژه دانشگاه‌ها افزود: باید روحیه غیرت، عفاف و حجاب  در جامعه تقویت و توسعه یابد تا آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاهش یابد.

هاشمی با بیان اینکه غیرت پشتیبانی و تکمیل کننده حجاب و عفاف است گفت: غیریت دینی به عنوان پشتوانه عفت و حیای زنان در جامعه باید تقویت شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با قدردانی از خواهران و دختران محجبه در هوای گرم در استان بوشهر تصریح کرد: دختران و زنان بوشهری در عین اینکه هوای این استان گرم و دارای شرجی است ولی دست از عفاف و حجاب خود نمی‌کشند در عین حال عده‌ قلیلی عفاف و حجاب را رعایت نمی‌کنند که در شان نظام اسلامی و جامعه شیعی و حکومت اسلامی نیست.

امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر امر به معروف و نهی از منکر شدن افراد بدحجاب افزود: اکثر جوانان جامعه اهل حجاب و عفاف و غیرت دینی و حیای اسلامی هستند ولی آن افرادی که رعایت نمی‌کنند باید امر به معروف شوند.