جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

حفاظت بهره‌برداران از عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان بوشهر افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

حفاظت بهره‌برداران از عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان بوشهر افزایش می‌یابد

حفاظت بهره‌برداران از عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان بوشهر افزایش می‌یابد

حفاظت بهره‌برداران از عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان بوشهر افزایش می‌یابد

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: برای مقابله با تخریب و تصرف از عرصه‌های منابع طبیعی مشارکت مردم و بهره‌برداران در حفاظت از عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان بوشهر افزایش می‌یابد.
سهیل مهاجری  در نشست مسئولان اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر با امام جمعه این شهر با بیان اینکه عرصه منابع طبیعی استان بوشهر یک میلیون و 750 هزار هکتار است اظهار داشت: از این میزان عرصه منابع طبیعی 227 هزار هکتار آن اراضی جنگلی است.
وی عرصه مراتع استان بوشهر را یک‌میلیون و 300 هزار هکتار دانست و تصریح کرد: یک درصد از مراتع استان بوشهر مرتع خوب، 31 درصد مرتع متوسط و 68 درصد مرتع ضعیف است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر، با تاکید بر این نکته که توسعه جنگل‌ها بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست افزود: برای مقابله با تخریب و تصرف از عرصه‌های منابع طبیعی مشارکت مردم و بهره‌برداران در حفاظت از عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان بوشهر افزایش می‌یابد.
مهاجری بر مشارکت حفاظت از منابع طبیعی استان بوشهر تاکید کرد و گفت: تلاش می‌شود با مشارکت مردم و بهره‌برداران از عرصه‌های جنگلی و مرتعی این استان حفاظت شود.
وی با بیان اینکه طرح‌های حفاظت از منابع طبیعی با تعاونی مرتع‌داران اجرایی می‌شود افزود: در راستای مشارکت حفاظت از عرصه‌های طبیعی استان بوشهر طرح‌هایی با همکاری تعاونی‌های مرتعداران استان بوشهر تدوین و اجرایی شده است.
مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهر نقش مهم ائمه جمعه و جماعات در تبیین جایگاه عرصه منابع طبیعی و حفاظت از این عرصه مهم  دانست و از ائمه جمعه خواست تا آگاهی مردم  برای مقابله با تصرف‌ها و تخریب عرصه‌های طبیعی افزایش دهند.
وی از توسعه کشت گیاهان مقاوم با خشکی و کم‌آبی در عرصه‌های منابع طبیعی خبرداد و گفت: با توجه به خشکسالی‌های پی در پی کشت گونه‌های درختی متناسب با وضعیت اقلیم خشک و مقاوم در مقابل کم‌آبی درعرصه‌های طبیعی این استان مورد توجه قرار دارد.
مهاجری با بیان اینکه تقویت مراتع،  سفره‌های آبهای زیرزمینی و پیشگیری از فرسایش خاک را از اولویت برنامه‌های این اداره کل دانست.
وی از توسعه کشت گیاهان دارویی در عرصه‌های منابع طبیعی استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: توسعه فضای سبز، کاشت درختان چند منظوره و گیاهان دارویی خاص استان بوشهر از نقاط قوت طبیعت این استان است که باید به آنها بیشتر پرداخته شود.