سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست در مرکز بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست در مرکز بوشهر

حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست در مرکز بوشهر

 

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با حضور در صدا و سیمای استان ضمن مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما و تشکر از تلاش رسانه ها در انتشار خبرهای زیست محیطی گفت : تلاش و کوشش رسانه ها برای انتشار اخبار مربوط به محیط زیست و برای آگاهی و جلب مشارکت مردم است . زیرا رسانه ها در این زمینه نقش مهمی دارند و رسانه ملی مسئولیتش از همه رسانه ها سنگین تر است زیرا هم مسئولیت قانونی دارد و هم دسترسی به اقشار مختلف مردم مسئولیتش را سنگین تر می کند.

ابتکار افزود : بسیاری از مسائل زیست محیطی مسائلی است که جنبه علمی دارد و اطلاعات باید دقیق به گوش مردم برسد و مردم بدانند که این موضوع چه ابعادی دارد و مبانی علمی آن چیست.

وی گفت : ولی بحث اصلی پسماند هاست . موضوع زباله در اختیار مردم است و مردم می توانند کمک کنند و خوشبختانه در استان بوشهر چندین مورد پاک سازی ساحل انجام شده است که رسانه ملی خوب پوشش داده است. ما باید سواحل را از آلودگی حفاظت کنیم هر جا این آلودگی ها دیده می شود مردم باید همت کنند.

خانم ابتکار در ارزیابی خود از انعکاس عملکرد دولت در رسانه ملی گفت : برای انعکاس عملکرد دولت خیلی باید کار شود گاهی وقت ها انتقادات نیز مطرح می شود اینکه انتقادات مطرح شود عیبی ندارد .امیدواریم رسانه ملی بیشتر تلاش کند برای اینکه ابعاد مختلف فعالیت های دولت به شکل واقعی و شکلی که اتفاق می افتد برای مردم بیان شود و در کنار آن اگر خلل و مشکلی هست بیان شود . دولت هم پذیرای نقد است و از آن استقبال می کند. ولی فکر می کنم خیلی اهمیت دارد که مردم با دستاوردها ، اقدامات و پیشرفت هایی که در کشورمان اتفاق می افتد آشنا شوند و مسئولیت رسانه ملی در این زمینه جدی است.