جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

حسین ماهینی:از این شایعه خنده ام میگرد - نمایش محتوای خبر

 

 

حسین ماهینی:از این شایعه خنده ام میگرد

گفتگو با حسین ماهینی پیرامون موضوعات روز پرسپولیس

حسین ماهینی:از این شایعه خنده ام میگرد

ماهینی اما مثل همیشه پرتلاش ظاهر شد و نشان داد که برانکو بیهوده روی او حسابی ویژه باز نکرده است. با دفاع راست باتجربه پرسپولیس پس از برد ارزشمند مقابل گسترش فولاد صحبت کردیم. از بازگشت به پرسپولیس تا حضوری ثابت در دفاع راست این تیم و البته بازگشت رامین رضاییان.
 
کمی به عقب برویم. زمانی که قرار بود به پرسپولیس برگردی. پروسه بازگشت تو طولانی شد. چرا برای بازگشت تو حرف و حدیث فراوان بود؟


 زمانی که از پرسپولیس رفتم می‌دانستم که روزی برمی‌گردم و دوباره برای این تیم بازی می‌کنم چون قرارداد داشتم و باید می‌آمدم. در طول خدمت سربازی هم مدام وضعیتم را از باشگاه می‌پرسیدم و ارتباطم را قطع نمی‌کردم. فصل پانزدهم که تمام شد طبق قرارداد به پرسپولیس برگشتم. البته اول باید اجازه ملوان را می‌گرفتم. اجازه که گرفتم توانستم در تمرین پرسپولیس شرکت کنم اما اردوی اوکراین را از دست دادم.


با توجه به اینکه در اردوی اوکراین غیبت داشتی خیلی‌ها فکر نمی‌کردند از همان ابتدای فصل در ترکیب اصلی پرسپولیس قرار بگیری و دفاع راست فیکس این تیم شوی؟ چطور در طول چند هفته آماده شدی؟


 اردوی اوکراین دو هفته طول کشید و مهم‌ترین و حساسترین دوره بدنسازی تیم بود. متاسفانه موفق نشدم در این اردو شرکت کنم. معلوم بود که از بقیه بچه‌ها عقب می‌افتم اما خدا را شکر توانستم با پیمان رجبی، بدنساز شخصی‌ام تمرین کنم. تمرین‌های ما فوق‌العاده بود اما هر چه باشد تمرین با تیم و کنار سایر بازیکنان چیز دیگری است. صبح و بعد از ظهر تمرین کردم و توانستم خودم را تا حدودی به سایر بازیکنان برسانم. در سه بازی اخیر هم مشخص بود بدنم کمی عقب است اما باید در تعطیلی بعد از هفته چهارم خودم را برسانم و مثل بقیه بازیکنان به آمادگی صد در صد برسم.


خودت معتقدی صد در صد آماده نیستی اما در حد یک بازیکن موثر برای پرسپولیس ظاهر شده‌ای. فکر نمی‌کنی حضور فرشاد احمدزاده که در دفاع به تو کمک می‌کند یکی از دلایل تاثیرگذاری تو است؟


 مسلما همینطور است. فرشاد بازیکن جوان و با استعدادی است که در همین چند هفته توانستیم با هم هماهنگ شویم. هم او مرا در دفاع کمک می‌کند و هم من فرشاد را در فاز تهاجمی. برانکو هم که گفت سمت راست پرسپولیس یکی از نقاط قوت تیم است. یعنی اینکه او از عملکرد من و فرشاد رضایت دارد.


فکر می‌کنم تا حدود بسیاری توانسته‌ای خیال برانکو را از بابت دفاع راست راحت کنی. او با تو خصوصی صحبتی انجام نداده؟


 چرا. اتفاقا همین چند روز قبل با هم صحبت کردیم. بعد از یکی از تمرین‌ها او مرا کنار کشید و گفت خیلی از تو راضی ام. گفت می‌دانم بدنت صد در صد آماده نیست اما خودت را خوب رساندی و توانستی از تجربه ات به بهترین شکل استفاده کنی. من هم در پاسخ گفتم در تعطیلی لیگ خودم را به آمادگی کامل می‌رسانم تا مشکلی از بابت غیبت در دوران بدنسازی نداشته باشم.


تو تجربه بازی زیر نظر برانکو را نداشتی. در این یکی دو ماه او را چطور مربی دیدی؟


 رزومه برانکو مشخص است و نیازی ندارد که من از او تعریف کنم. با تیم ملی به افتخارات بسیاری دست یافته و ایران را به جام جهانی برده. خوشحالم که شاگرد ایشان هستم و امیدوارم که بتوانم بازیکن مثمر ثمری برای او و پرسپولیس باشم.


یکی از بحث‌های روز پرسپولیس، بازگشت رامین رضاییان است. با توجه به اینکه هم پستی او هستی در این مورد چه نظری داری؟


 دوست ندارم صحبتی انجام بدهم.


اما تو همیشه نشان داده‌ای که اهل رقابت هستی. از بازگشت او استقبال می‌کنی؟


 پرسپولیس باید در سه جام شرکت کند و به همین دلیل احتیاج به بازیکنان طراز اول و با کیفیت دارد. رامین هم از جمله این بازیکنان است. او می‌تواند به تیم کمک کند و من هم خوشحال می‌شوم که او برگردد اما تصمیم نهایی را در این زمینه باشگاه و برانکو می‌گیرند. آنها باید نظر بدهند نه من.


اما شایعه‌ای مطرح شد با این مضمون که دوستان ماهینی در پرسپولیس دوست ندارند رضاییان برگردد.


 از این شایعه خنده‌ام می‌گیرد. من هیچ‌وقت در دوران فوتبالم بد کسی را نخواسته ام. گفتم که از بازگشت رامین استقبال می‌کنم اما در حیطه وظایف من به‌عنوان یک بازیکن نیست که در این زمینه حرفی بزنم یا تصمیمی بگیرم. اینها همه‌اش شایعه است اما باز هم می‌گویم خوب می‌شد رامین برمی‌گشت و به پرسپولیس کمک می‌کرد.


بازگشت به تیم ملی هنوز جزو اهدافت هست؟

 

صد در صد. برای این اردو از من پاسپورت خواستند اما هنوز کارت پایان خدمتم نیامده که بخواهم اقدام کنم. به همین دلیل فکر نمی‌کنم در این اردو باشم اما تلاش می‌کنم در اردوهای آینده نظر کی‌روش را جلب کنم و بتوانم در خدمت تیم ملی باشم.