سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۴۰۰

حرکت عظیم اربعین حسینی، نمادی از نورانیت ولایت است - نمایش محتوای خبر

 

 

حرکت عظیم اربعین حسینی، نمادی از نورانیت ولایت است

امام جمعه موقت بوشهر گفت: این روزها شاهد حرکت عظیم مردمی برای حضور در مراسم اربعین هستیم و این حرکت در واقع اظهار نور ولایت و بیان ولایت علوی در جهان است

حرکت عظیم اربعین حسینی، نمادی از نورانیت ولایت است

حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بوشهر با سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به اهمیت موضوع زیارت در دین اسلام و تشیع اشاره کرد و اظهار داشت: زیارت از موضوعات مورد توجه در دین ماست هرچند اختلاف نظرهایی در این زمینه با سایر مذاهب وجود دارد.

وی افزود: یکی از نکات مورد توجه در مورد زیارت، زیارت اربعین است که امام حسن عسکری در روایاتی به آن اشاره کرده است.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه زیارت اربعین برای هر فرد شیعه لازم و ضروری است، خاطرنشان کرد: هر فرد مسلمان شیعه باید در زندگی خود یکبار هم که شده به زیارت مرقد امام حسین برود و حال اگر این زیارت در زمان اربعین باشد بهتر است.

دشتی با اشاره به ایام دهه آخر صفر گفت: در دهه آخر صفر قرار داریم و در این دومه عزاداری ماه محرم و صفر باید نهایت استفاده را از سفره کرامت حسینی ببریم.

وی اضافه کرد: این روزها شاهد حرکت عظیم مردمی برای حضور در مراسم اربعین هستیم و این حرکت در واقع اظهار نور ولایت و بیان ولایت علوی در جهان است.

امام جمعه موقت بوشهر با هفته بسیج اشاره کرد و بیان داشت: بسیج شجره طیبه‌ای است که اکنون به درختی تناور برای دفاع از ایران اسلامی تبدیل شده است.

دشتی افزود: امام راحل و مقام معظم رهبری در فرمایشات خود همواره به اهمیت  جایگاه بسیج اشاره کردند و بسیج را یک گنج پنهان می‌دانند که باید آن را کشف کرد، امروز بسیج در عرصه‌های اجتماعی، مذهبی و دینی حضوری بسیار فعال دارد.

وی ادامه داد: تفکر بسیج که از سوی امام مطرح شد و امروز در جهان شاهد استفاده از تفکر بسیجی هستیم که امام آن را ابداع کرد.

دشتی با اشاره به رویکرد دشمن برای ضربه زدن به نظام اسلامی‌ اضافه کرد: دشمن اقتصاد کشور را هدف قرار گرفته و نخبگان و اندیشمندان جوان باید در این زمینه هوشیار بوده و از توان داخلی و ظرفیت اقتصاد درون‌زا استفاده کنند.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه بسیج، انقلاب امام حسین را در تمام جهان جاری و ساری می‌کند، گفت: بسیج در طول دوران انقلاب اسلامی همواره در عرصه‌های مختلف یاریگر نظام اسلامی بوده است.

دشتی با بیان اینکه باید روحیه انقلابی را حفظ کنیم اظهار داشت: برخی افراد انقلابی بودن را یک تفکر ارتجاعی می‌دانند در حالی که اینطور نیست و تمام موارد مربوط به تفکر انقلابی را در وصیت‌نامه امام می‌توان ملاحظه کرد.