جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

حرفه‌ مهارتی برای احیا صنایع دستی بوشهر تدوین می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

حرفه‌ مهارتی برای احیا صنایع دستی بوشهر تدوین می‌شود

حرفه‌ مهارتی برای احیا صنایع دستی بوشهر تدوین می‌شود

حرفه‌ مهارتی برای احیا صنایع دستی بوشهر تدوین می‌شود

 

 
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: برای احیا هنرهای دستی درمعرض فراموشی استان بوشهر حرفه‌های مهارتی در این هنرها تدوین می‌شود.
عبدالرسول کازرونی بیان اینکه تدوین حرفه‌های مهارتی از برنامه‌های مهم آموزش فنی و حرفه‌های استان بوشهر است اظهار داشت: تاکنون بر اساس ظرفیت‌های مناطق شهری و روستایی استان بوشهر در راستای توسعه اشتغال‌زایی حرفه‌های مهارتی تدوین و کار آموزش در این حرفه‌ها آغاز شده است.
وی با بیان اینکه میراث فرهنگی دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه اشتغال و حرفه‌آموزی دارد تصریح کرد: استان بوشهر در بعد صنایع دستی دارای جایگاه مهمی است بگونه‌ای که محصولات این صنایع در جای جای ایران اسلامی و کشورهای مختلف یافت می‌شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه تنها را احیا هنرهای دستی فراموش شده مهارت افزایی در این بخش است خاطر نشان کرد: برای احیا هنرهای دستی درمعرض فراموشی استان بوشهر حرفه‌های مهارتی در این هنرها تدوین می‌شود.
وی تاکید کرد: با تکیه بر الگوی آموزش‌های بازار محور می‌توان با احیا صنایع دستی و میراث فرهنگی استان موجبات ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای جوانان بوشهری را فراهم کرد که این امر نیز سبب احیا مشاغل فراموش شده مانند عبا بافی، گبه بافی و دیگر مصنوعات مختص استان بوشهر می‌شود.
کازرونی به وجود استانداردهای آموزشی در حوزه گردشگری از آمادگی این اداره کل برای ارائه آموزش‌های مهارتی بیشتر در حوزه‌های محتلف گردشگری و ایجاد اشتغال مولد و پایدار در این بخش خبر داد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر برگزاری نشست‌های تخصصی بین کارشناسان حوزه صنایع دستی و گردشگری و آموزش فنی و حرفه‌ای را در راستای ساماندهی آموزش‌ها در حوزه گردشگری خواستار شد و تاکید کرد: با برگزاری دوره‌های آموزشی خاص دهیاران در رشته‌های بوم‌گردی ،طبیعت گردی و گردشگری می‌توان در توسعه صنعت گردشگری روستایی گامی اساسی برداشت.
کازرونی با بیان اینکه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دو دستگاه در توسعه هر چه بیشتر آموزش‌ها در این حوزه تاثیر دارد گفت: این تفاهم‌نامه می‌تواند در حوزه‌های مختلف صنایع دستی وگردشگری با هدف شناسایی مشاغل جدید، استانداردسازی آموزشی و شغلی و توسعه آموزش‌های مهارتی به امضا برسد.