سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

حرفه‌های آموزشی کارآفرینی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر راه‌اندازی شد‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

حرفه‌های آموزشی کارآفرینی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر راه‌اندازی شد‌

حرفه‌های آموزشی کارآفرینی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر راه‌اندازی شد‌

حرفه‌های آموزشی کارآفرینی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر راه‌اندازی شد‌

عبدالرسول کازرونی در نشست شورای اداری آموزش فنی و حرفه‌ای استان  بوشهر با بیان اینکه  مهارت‌آموزی تنها راه گذر از بیکاری جوانان  است اظهار داشت: آموزش فنی و حرفه‌ای از ارکان مهم و اساسی برای ورود افراد به بازار کار و دستیابی به شغل‌های پایدار و با ثبات محسوب می‌شود تا کارآموزان بتوانند به عنوان نیروهای خلاق و کارآمد در توسعه و پیشرفت کشور نقشی اثرگذار بر عهده گیرند.

وی با اشاره به نقش مهم نیروهای ماهر در توسعه همه جانبه بیان کرد: نیروی انسانی متخصص و صاحب مهارت از با ارزش‌ترین ومهم‌ترین منابع اقتصادی هر کشوری برای رسیدن به توسعه محسوب می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اهمیت توسعه آموزش‌های مهارتی اظهار داشت: توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی در شرایط کنونی برای اقتصاد و فرهنگ کشور لازم و ضروری است.

کازرونی با بیان اینکه مهارت و فناوری یکی از عامل‌های اصلی رشد و توسعه اقتصادی پایدار در کشورها به شمار می‌رود افزود: جوانان با فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در واقع نیروی خلاقیت و کاربردی خود را در یک فضای رقابتی در مسیر خدمت به مردم به کار می‌گیرند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با بیان اینکه از ضرورت‌ها و الزامات رشد و توسعه اقتصادی، نظام آموزش برای ایجاد مهارت‌های لازم سرمایه انسانی است، تاکید کرد: در این میان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای که تلفیقی است از علم ، فن و هنر  است نقش مهمی در تامین نیروی انسانی کارآمد دارد.

وی خاطرنشان کرد: آموزش‌های مهارتی زمینه‌ساز ایجاد حرفه‌های با ثبات است و از پدید‌آمدن مشاغل کاذب و ناپایدار که توسعه همه جانبه کشور را هدف قرار می‌دهد و سبب آسیب‌های مختلف اجتماعی می‌شود، جلوگیری به عمل می‌آورد.

کازرونی مقوله کارآفرینی و ایجاد اشتغال با توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در جامعه ضروری برشمرد و تاکید کرد: انتقال مهارت‌های مختلف به افراد جامعه هدف، پرکردن فضا یا خلاءهای مهارتی افراد، ایجاد فضاهای کاری تازه، فراهم‌سازی زمینه‌های پرورش افکار در کنار فرصت‌های شغلی، رفع نیازهای بازار کار با رشد افراد کارآفرین از کارکردهای موثر آموزش های تخصصی به شمار می‌رود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر، از راه‌اندازی حرفه‌های آموزشی کارآفرینی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر  خبرداد و خاطر نشان کرد:در راستای ترویج فرهنگ کارآفرینی و توسعه طرح‌های  اشتغال‌زایی، بر اساس ظرفیت‌های مناطق مختلف استان بوشهر، حرفه‌های آموزشی کارآفرینی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای راه‌اندازی شد.

وی، با اشاره به نامگذاری سال جدید با نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بیان کرد:  اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد پایدار، ریشه‌ای و غیر قابل لرزش است که مبتنی بر داشته‌های داخلی است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به ظرفیت بالای منابع اقتصادی تاکید کرد:در ایران اسلامی ذخایر و منابع نفتی بسیاری وجود دارد که بخش عمده‌ای از آن استعداد نهفته جوانان است که با فراگیری آموزش‌های مهارتی شکوفا، وارد بازار کار و تبدیل به یک کارآفرین شده که با طراحی و تولید کشور را از ورود کالاهای خارجی بی نیاز می‌کنند.