سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

حرفه‌های اشتغال‌زایی مورد نیاز صنایع استان بوشهر آموزش داده شود - نمایش محتوای خبر

 

 

حرفه‌های اشتغال‌زایی مورد نیاز صنایع استان بوشهر آموزش داده شود

مدیر کل بازرسی استان بوشهر گفت: استان بوشهر در صنایع مختلف دارای ظرفیت‌های بالایی در حوزه اشتغال است که باید مهارت‌افزایی برای رفع مشکل بیکاری در این استان مورد توجه مسئولان ذیربط قرار بگیرد.

حرفه‌های اشتغال‌زایی مورد نیاز صنایع استان بوشهر آموزش داده شود

 

غلامحسین کرمی در نشست بررسی مشکل اشتغال در استان بوشهر با بیان اینکه ظرفیت این استان در ابعاد صنعتی، شیلاتی و کشاورزی مورد توجه قرار دارد، اظهار داشت: استان بوشهر با داشتن توانمندی بالای صنعتی و شیلاتی در کشور شناخته شده است به‌گونه‌ای که گاز مصرفی کشور و میگوی پرورشی  از استان بوشهر تولید و عرضه می‌شود.
وی با تاکید بر توجه به آموزش‌های مهارتی بیان کرد: آموزش‌های مهارتی باید به توانمندسازی و اشتغال پایدار جوانان منجر شود.
مدیر کل بازرسی بوشهر با تاکید بر شناخت ظرفیت‌های اشتغال‌زایی مناطق شهری و روستایی استان بوشهر تصریح کرد: با توجه به استقبال جوانان از رشته مهارتی، توسعه فعالیت‌های آموزشی بویژه در امر آموزش‌های بازار محور و تربیت کارآموزان مجرب برای حضور در صنایع استان باید در اولویت‌های آموزشی مراکز فنی و حرفه‌ای قرار گیرد.
کرمی نقش آموزش در توسعه و تحقق اهداف در هر جامعه‌ای را بسیار کلیدی دانست و گفت: مسئولان باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.
وی با تاکید بر نقش توانمندسازی جوانان جویای کار در ایجاد اشتغال آنان افزود: فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای نقش بسزایی در ایجاد زمینه‌های اشتغال مولد و پایدار برای جوانان جویای کارو توانمند سازی و تربیت نیروهای کار و جذب آنها در بازار کار دارد.
کرمی با بیان این که توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بستر ساز حذف بیکاری در جامعه است، گفت: آموزش‌های مراکز فنی و حرفه‌ای نقش مهمی در ایجاد اشتغال و کمک به اقتصاد خانواده‌ها دارد.
مدیرکل بازرسی بوشهر تصریح کرد: اثرات آموزش موفق مراکز فنی و حرفه‌ای، ایجاد فرصت‌های مناسب شغلی، افزایش تولید، افزایش درآمد افراد جامعه، تقویت بنیه اقتصادی خانوارها و کاهش بیکاری و استفاده از عوامل رها شده بیکاری است.
وی با تاکید بر آموزش مهارت‌های مورد نیاز صنایع استان بوشهر گفت: استان بوشهر در صنایع مختلف دارای ظرفیت‌های بالایی در حوزه اشتغال است که باید  مهارت‌افزایی برای رفع مشکل بیکاری در این استان مورد توجه مسئولان ذیربط قرار بگیرد.