سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

حادثه منجر به فوت در منطقه پارس جنوبی ۵۰ درصد کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

حادثه منجر به فوت در منطقه پارس جنوبی ۵۰ درصد کاهش یافت

مدیرکل بهداشت، ایمنی و محیط زیست وزارت نفت گفت: حادثه منجر به فوت در منطقه پارس جنوبی در نیمه نخست امسال ۵۰ درصد کاهش یافته است.

حادثه منجر به فوت در منطقه پارس جنوبی ۵۰ درصد کاهش یافت

 

سید باقر مرتضوی در معارفه فرمانده ارشد HSE و پدافند غیرعامل و مدیریت بحران منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، با بیان اینکه پارس جنوبی از توانمندی بالایی در حوزه تولید و اشتغال برخوردار است اظهار داشت: منطقه صنعتی و تولیدی پارس جنوبی از ظرفیت بالایی در تولید گاز و فرآوری محصولات صنایع پایین دستی پتروشیمی برخوردار است.
وی با بیان اینکه حفاظت و صیانت از این ظرفیت‌ها در اولویت برنامه‌های وزارت نفت قرار دارد، تصریح کرد: با توجه به اهمیت حفاظت و صیانت از تاسیسات منطقه و حفظ محیط زیست طرح‌های مهمی تدوین و اجرایی شده است.
مدیرکل بهداشت، ایمنی و محیط زیست وزارت نفت با تاکید بر برخورد با متخلفان در وقوع حوادث در منطقه پارس جنوبی افزود: وزارت نفت مصمم است در صورت وقوع حادثه در مناطق صنعتی و گازی با متخلفان برخورد قاطع کند.
مرتضوی با بیان اینکه هم‌گرایی و هم‌افزایی در منطقه پارس‌جنوبی افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه هم‌اکنون همگرایی با شرکت‌های مستقر در منطقه پارس جنوبی و سایر دستگاه‌های مرتبط افزایش یافته و در این راستا پدافند غیرعامل و مدیریت بحران از برنامه‌های مهم روزمره  است.
وی با بیان اینکه عدم رعایت مسائل ایمنی از مهمترین موانع تولید است گفت: تولید ثروت از مهمترین اهداف وزرات نفت است و به‌رغم اقدامات خوبی که در حوزه HSE از سوی شرکت‌ها صورت گرفته اما هنوز تا نقطه ایده‌آل فاصله زیادی وجود دارد و همه شرکت‌ها نهادینه ساختن رعایت مسائل ایمنی با هدف تولید پایدار را در اولویت قرار داده‌اند.
مدیر کل بهداشت، ایمنی و محیط زیست وزرات نفت از کاهش  حادثه منجر به فوت در منطقه پارس جنوبی خبرداد و افزود: حادثه منجر به فوت در منطقه پارس جنوبی در نیمه نخست امسال 50 درصد کاهش یافته که امیدواریم روند کاهشی آمار این حوادث تا پایان سال نیز تداوم یابد ضمن آنکه  در زمینه حوادث زیان‌آور نیز حادثه قابل ملاحظه‌ای ایجاد نشود.
در این آئین با حضور رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور، مدیرکل ایمنی، بهداشت و محیط زیست  وزارت نفت، مدیر اچ.اس.ای شرکت ملی نفت ایران، فرمانداران شهرستان‌های عسلویه و کنگان، مدیران عامل شرکت‌های مجتمع گاز پارس‌جنوبی؛ فرمانده ارشد HSE و پدافند غیرعامل و مدیریت بحران منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس معرفی شد.