جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

جوجه‌ریزی در مرغ‌داری‌های استان بوشهر کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

جوجه‌ریزی در مرغ‌داری‌های استان بوشهر کاهش یافت

مدیرعامل اتحادیه مرغ‌داران استان بوشهر گفت: با رکود بازار مرغ‌داری‌ها در استان بوشهر میزان جوجه‌ریزی در واحدهای پرورش طیور در دی‌ماه امسال ۵۰ درصد کاهش یافت.

جوجه‌ریزی در مرغ‌داری‌های استان بوشهر کاهش یافت

 

حاجی‌دشتی در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه قیمت گوشت مرغ در استان بوشهر افزایش یافته است اظهار داشت: در حال حاضر قیمت گوشت مرغ در بازار استان بوشهر بین 7 هزار تا 7 هزار و 200 تومان است که نسبت به مدت مشابه سال‌های قبل افزایش قیمت داشته است .
وی با تاکید بر توجه به پرداخت یارانه به بخش کشاورزی و مرغ‌داری‌ها صریح کرد: در بخش هدفمندی یارانه‌ها بنا بود 20 درصد یارانه به حوزه کشاورزی تعلق بگیرد که تاکنون  به مرغ‌داری‌ها پرداخت نشده است.
مدیرعامل اتحادیه مرغ‌داران استان بوشهر از رکود در بازار قیمت  گوشت مرغ در استان بوشهر خبرداد و گفت: با رکود بازار مرغ‌داری‌ها در استان بوشهر میزان جوجه‌ریزی در واحدهای پرورش طیور در دی‌ماه امسال 50 درصد کاهش یافت.
حاجی‌دشتی افزود: در 25 روز گذشته 850 هزار قطعه جوجه‌ریزی در مرغ‌داری‌های استان بوشهر انجام شده که نسبت به مدت مشابه ماه قبل با 50 درصد کاهش دارد.
وی به پرداخت غرامت بیمه محصولات کشاورزی در استان بوشهر پرداخت و افزود: با توجه به بیمه محصولات کشاورزی قرار بود به مرغداری‌های آسیب دیده غرامت پرداخت شود که  2 سال است هیچ غرامتی به این تولید کنندگان پرداخت نشده است.
مدیرعامل اتحادیه مرغ‌داران استان بوشهر با اشاره به اینکه جوجه به قیمت 3 هزار تومان در اختیار مرغداری‌های استان بوشهر قرار می‌گیرد گفت: همین موضوع سبب افزایش قیمت مرغ در بازار استان بوشهر شده است.
حاجی‌دشتی با اشاره به تولید گوشت مرغ در استان بوشهر بیان کرد: 224 واحد مرغ‌داری گوشتی در استان بوشهر با ظرفیت 6.5 میلیون قطعه جوجه‌ریزی سالانه  31 هزار تن گوشت مرغ تولید می‌کنند.