جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

جوان ۲۰ ساله‌ای در رودخانه دالکی دشتستان غرق شد - نمایش محتوای خبر

 

 

جوان ۲۰ ساله‌ای در رودخانه دالکی دشتستان غرق شد

جوان ۲۰ ساله‌ای در رودخانه دالکی دشتستان غرق شد

جوان ۲۰ ساله‌ای در رودخانه دالکی دشتستان غرق شد

مهدی فروزان کمالی در جمع خبرنگاران در دشتستان با بیان اینکه تابلوهای هشدار و خطر در رودخانه‌ها و کانال‌های آبیاری دشتستان برای جلوگیری از شنا نصب شده است اظهار داشت: گرمای شدید هوا در دشتستان نباید سبب غفلت مردم از خطر رودخانه‌ها و کانال‌های آبیاری شود.

وی با بیان اینکه سالانه  برخی از مردم در رودخانه‌ها و کانال‌های آبیاری دشتستان جان خود را از دست می‌دهند افزود: جوانی 20 ساله‌ای امروز در هنگام  شنا در رودخانه دالکی دشتستان غرق شد و جان خود را از دست داد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دشتستان، ناآشنایی با فن شنا را از عوامل غرق شدن این جوان در رودخانه دالکی دانست و خاطر نشان کرد: عمق زیاد آب رودخانه دالکی و نا آشنایی به فن شنا سبب غرق این جوان 20 ساله شد.

کمالی با بیان اینکه فرد غرق شده توسط مردم از آب بیرون کشیده شد افزود: نیروهای اورژانس دشتستان با گزارش مردمی در سریعترین زمان ممکن به محل حادثه اعزام شدند اما تلاش امدادگران برای نجات جان این جوان بی ثمر ماند و جان خود را از دست داد.

وی با تاکید بر توجه به خطرات غرق شدگی در رودخانه‌ها و کانال‌های آبیاری دشتستان  تصریح کرد: بی‌توجهی جوانان و خانواده‌ها نسبت به هشدارهایی که در مورد خطر ورود افراد نا آشنا به شنا در رودخانه‌ها و کانال‌های آبیاری داده می‌شود، سبب می‌شود تا سالانه به‌ویژه با فرارسیدن فصل گرما چنین حوادث ناگواری رخ دهد.