سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

جوامع محلی استان بوشهر با راه‌های پیشگیری اولیه اعتیاد آشنا می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

جوامع محلی استان بوشهر با راه‌های پیشگیری اولیه اعتیاد آشنا می‌شوند

جوامع محلی استان بوشهر با راه‌های پیشگیری اولیه اعتیاد آشنا می‌شوند

جوامع محلی استان بوشهر با راه‌های پیشگیری اولیه اعتیاد آشنا می‌شوند

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: به منظور آشنایی جوانان داوطلب و جامعه محلی استان بوشهر با راه‌های پیشگیری اولیه از اعتیاد کارگاه آموزشی تکمیلی پیشگیری اولیه از اعتیاد در جمعیت هلال احمر بوشهر برگزار ‌شد.

حسین درویشی در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه جوانان سالم در جامعه از سرمایه‌های مهم اجتماعی است اظهار داشت: با توجه به اینکه جوانان جامعه مورد تهدید انواع آسیب‌های اجتماعی قرار دارند افزایش آگاهی جوانان به ویژه دانش ‌آموزان و دانشجویان از ناهنجاری‌های اجتماعی از جمله مواد مخدر امری مهم و ضروری است.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در آموزش جوانان در عرصه‌های امدادی، فرهنگی و اجتماعی نقش مهمی دارد افزود: کارگاه ‌آموزشی تکمیلی پیشگیری اولیه از اعتیاد در جمعیت هلال احمربوشهر و با حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر برای اعضا جوان خواهر و برادر استان‌های فارس و بوشهر برگزار ‌شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با بیان اینکه این دوره ادامه دوره  مقدماتی پارسال است افزود: دوره یاد شده با حضور16 نفر از اعضا برگزار شد و 80 نفر به مرحله تکمیلی که امسال برگزار می‌شود راه یافتند.

وی تصریح  کرد:هرکدام از این اعضا پس از آموزش باید به سایر اعضا آموزش‌ها را انتقال و جامعه هدف را نسبت به معضلات اعتیاد آگاه کند.

درویشی با بیان اینکه 48 کارگاه آموزشی درزمینه پیشگیری از اعتیاد در جمعیت هلال احمر استان بوشهر برگزار شد افزود: هدف از برگزاری این کارگاه که خواهران در یک دوره دو روزه و برادران نیز در یک دوره دو روزه  شرکت کردند مصون سازی آحاد جامعه در معرض خطر است.

وی خاطر نشان کرد: دوره تکمیلی کارگاه آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد با حضور 80 نفر مربی خواهر و برادر عضو سازمان جوانان ششم و هفتم اردیبهشت ویژه خواهران و برای حوزه برادران هشتم و نهم این ماه با عنوان ارتقا سطح جامعه با مشارکت جوانان داوطلب و جامعه محلی و با همکاری ستاد مبارزه به مواد مخدر برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: افزایش مهارتهای زندگی، پیشگیری اولیه از اعتیاد، سبک زندگی سالم، جنبه‌های مختلف زندگی، شیوه زندگی و فشار روانی و شناخت مواد مخدر و روان گردان از موضوعات مورد آموزش در این کارگاه آموزشی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر اعتیاد را یک بیماری بیان کرد و افزود: کسی که گرفتار اعتیاد شد نباید وی را رها و از جامعه برکنار کنیم بلکه با روش‌های آموزشی و تربیتی باید او را به جامعه باز گردانیم.

درویشی هدف از این دوره‌های آموزشی را بهبود سلامت جوانان با همکاری نهادها و سازمان ها وبررسی راههای پیشگیری از اعتیاد و آگاه سازی مردم بیان کرد.